Kripto Para

Kripto çöküşü DOGE balinalarına fırsat oldu!

  FTX borsasının iflas etmesi kripto para piyasasında büyük bir çöküşe neden oldu. Santiment verilerine göre Dogecoin balinaları, geçmişte olduğu gibi bu çöküşü de fırsat bilerek DOGE biriktirmeye devam etti…

  Kripto para piyasasında geçtiğimiz hafta fırtına gibi esen korku ve belirsizlik havası yavaş yavaş dağılıyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kriptolardaki volatilite azaldı ve piyasada sakinleşme sinyalleri takip ediliyor. En büyük kripto para borsalarından FTX’in bölüm 11 iflas başvurusunda bulunması sektörde panik ve piyasada sert düşüş yaşatmıştı. 

  Birkaç hafta öncesinde astronomik yükselişler yaşayan Dogecoin (DOGE) fiyatı da FTX iflasından olumsuz etkilendi. Geçtiğimiz haftalarda kendisini Doge Father olarak tanıtan Elon Musk’ın sosyal medya devi Twitter’ı satın alması Dogecoin’de muhteşem bir ralli başlatmıştı. Parabolik yükseliş hareketi ile gündeme gelen DOGE fiyatında 3 katına varan artış, Twitter ödemelerinde kripto para kullanılacağı spekülasyonlarından kaynaklanmıştı. Ancak FTX çöküşü tüm kripto paralarda olduğu gibi DOGE’yi de kötü çarptı. 

  Santiment’in Balina Raporu Dikkat Çekti 

  En büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in iflası, sektöre olan güveni sarstı ve piyasada büyük çöküş yaşandı. Bu olaydan önce 3x yapan DOGE fiyatında kısa sürede yüzde 50 oranında bir kayıp yaşandı. Ancak kripto para balinaları bu düşüş hareketini fırsat bilerek panik satışları yapan yatırımcılardan DOGE toplamaya devam etti. Zincir üstü veri analiz platformu Santiment, Dogecoin balinalarındaki değişime dikkat çekti. 

  DOGE fiyatındaki son durum yatırımcılar tarafından merak edilirken analistlerden gelen rapor balina hareketlerini özetledi. On-chain veri takipçisi Santiment analistleri, piyasanın sakinleşmesinin ardından DOGE için önemli zincir üstü verileri açıkladı. Şirketin son raporuna göre Dogecoin balinaları piyasadaki düşüş ortamını bile fırsat bilerek cüzdanlarında birikim yapmaya devam etti. 

  DOGE Yatırımları Hız Kazandı 

  Cüzdanında 10 milyona kadar DOGE tutan balina adresleri ekim ayının ilk gününden bugüne kadar 500 milyon dolar değerinde meme token satın aldı. 10.000 – 100.000 DOGE’ye sahip olan cüzdanlar ise aynı sürede 250 milyon dolarlık Dogecoin alımı yaptı. IntoTheBlock raporuna göre Dogecoin alım-satımı yapan perakende cüzdan sayısı son 30 gün içinde yüzde 70 arttı.  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle