Kripto Para

Flare Network, XRP Airdrop planını resmen açıkladı

  Kripto para dünyasında uzun bir süredir beklenen Flare Network’ün XRP airdrop etkinlik planı açıklandı. Şirket, XRP sahiplerine yönelik airdrop dağıtımında son bir oylama gerçekleştirmeyi planlıyor…

  Kripto para yatırımcıları, uzun bir süredir Flare Network’ün XRP airdrop etkinliğini bekliyor. XRP sahiplerine yönelik gerçekleştirilecek bu etkinlik, nihai bir planın onay almasından sonra hazırlanabilir. Uzun bir zamandır XRP sahiplerine Spark (FLR) dağıtmaya çalışan şirket, dağıtımın nasıl yapılacağına dair resmi açıklamayı gerçekleştirdi. 

  Flare, ağ yayına girdikten sonra XRP airdrop koşullarını sağlayan her yatırımcının Spark Tokenlerinin yüzde 15’ini hemen dağıtacak. Daha sonra en az 25 ay ve en fazla 34 ay boyunca dağıtım etkinliği devam edecek. Böylelikle ayda ortalama yüzde 3 talep edebilecek. Bu yavaş dağıtım sürecinin Spark Token fiyatı üzerinde aşırı satış baskısı yaratmayacağı öngörülüyor.

  Spark Token Dağıtım Planı

  Şirketten yapılan açıklamada Flare Token airdrobu hakkında şunlardan söz edildi: “XRP’nin Flare’de güvenilir bir şekilde ihraç edilmesini desteklemek için sermaye sağlayacak en iyi kişilerin XRP’ye sahip kişiler olduğu her zaman belirttiğimiz bir nokta olmuştur. Bunu adil bir şekilde sağlamanın tek yolu, bizce gerçekleşecek Spark dağıtımıdır.”

  “Yarattığı fayda için Flare ve Spark’ı benimsemek yerine, insanların belirli bir yüzdesi Spark’ı sadece ‘bedava para’ olduğuna inandıkları için talep etmek isteyecektir. Bu dinamiğin olumsuz etkilerini azaltmak için, herhangi bir zamanda piyasaya sürülebilecek likidite miktarı genişletilmiş kilit açma süreci ile sınırlandırılıyor.”

  Sırada Litecoin (LTC) Var

  Flare Network’ün yerel kripto para birimi Spark, XRP’den sonra Litecoin (LTC) blok zinciri ağına yoğunlaşacak. Şirketin bu sayede ağlara akıllı sözleşme yetenekleri getirme hedefi devam edecek. Şirketten yapılan daha önceki açıklamalarda FLR token dağıtımının nasıl yapılacağına topluluğun karar vereceği söylenmişti. Ancak sonuç buna karşıt yönde bir karar vermelerinden sonra değişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle