Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasındaki olumlu gelişmelerin etkisiyle Bitcoin başta olmak üzere en değerli kripto para birimleri yükseliş hareketlerine devam etti. BTC ve altcoin fiyatlarındaki görünüm yatırımcıları memnun ederken bazı altcoinler ciddi seviyede değer artışı yaşadı.

  7 Ağustos Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı cuma gününden bu yana sürdürdüğü artışla 43 bin dolar seviyesinin üzerine tırmandı. Lider kripto para böylelikle 18 Mayıs tarihinden bu yana görülmemiş seviyelere ulaşarak yatırımcısını sevindirdi. Whale Alert raporuna göre BTC balinaları anonim cüzdanlar arasında dört büyük transfer işlemi yaptı.

  Küresel bankacılık devi JP Morgan Chase, geride kalan üç haftalık süreçte altı adet kripto fonuna erişim sunmaya başladı. Geleneksel finans kuruluşu, NYDIG fonu dışında Grayscale Bitcoin Tröstü, Bitcoin Cash Tröstü, Ethereum Tröstü, Ethereum Classic Tröstü ve Osprey Bitcoin Tröstü'ne de erişim sağlıyor.

  Ödeme devi Visa, kriptoyla itibari para arası alım satım platformu Zipmex ile ortaklık kurdu. Bu kapsamda yakın zamanda ödeme programları ve ürünlerinin elverişliliğini artıracak Visa logolu kartın piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Türkiye’nin de dahil olduğu 20 ülkede önemli bir hamle hayata geçirdi. Duyuruya göre artık Türkiye’deki kullanıcılar, Coinbase borsasında kredi kartı ve banka kartı ile kripto para satın alabilecekler.

  Altcoinlerde ise Ethereum fiyatı London hard fork’unun da etkisi ile artışa geçti ve bugün önemli bir seviye olan 3 bin doların üzerine çıktı. Bu çatallanma özellikle işlem ücreti sistemini değiştirdiği için ETH 2.0 yükseltmesinin en önemli adımı olarak değerlendiriliyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 6.75 oranında artışla 43.537 dolardan işlem görüyor. En büyük ikinci kripto para birimi ETH fiyatı yüzde 11 değer kazanarak 3 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Altcoinlerde ise Elon Musk paylaşımının etkisiyle Dogecoin (DOGE) fiyatı yüzde 18’in üzerinde artarak yatırımcısını sevindirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle