Kripto Para

Ripple durulmuyor! Yepyeni bir ortaklık daha!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Aralık 2020’den bu yana davalık olan Blockchain devi Ripple, dava süreci devam ederken yeni bir ortaklık anlaşması daha yaptı. Gelen son açıklamalara göre Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmetler şirketi olan Nelnet ile ortaklık kurdu.

  Blockchain devi Ripple, Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan 1,3 milyar dolarlık dava ile mahkemelik oldu. Yaklaşık on aydır devam eden davada henüz iki taraf adına da nihai bir karar çıkmadı. Ancak dava sürecinin, Ripple şirketini ve Ripple’ın XRP’sini oldukça yıprattığı da biliniyor. Buna rağmen Ripple şirketi, daha önce de olduğu gibi yine dava süreci devam ederken yeni bir ortaklık anlaşması yaptı. Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmetler şirketi Nelnet ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

  Anlaşma Amacı Karbon Ayak İzini Küçültmek

  Finansal hizmetler şirketi Nelnet ile ortaklık kurduğunu duyuran Ripple, söz konusu ortaklık anlaşmasının bir parçası olarak Amerikan güneş enerjisi projelerine fon sağlamak adına, şirketin yenilenebilir enerji iş alanına 44 milyon dolarlık ortaklaşa yatırımlarda bulunacak. Atılan ortaklık adımının, endüstrinin esas önceliklerinden biri olarak kabul edilen karbon ayak izini küçültme amacıyla atıldığı dile getiriliyor. Konu hakkında Ripple Sosyal Etki Başkanı Ken Weber de benzer açıklamalarda bulundu.

  Ripple Sosyal Etki Başkanı Weber’in Açıklamaları

  Ken Weber, kurulan ortaklık sonrası yaptığı açıklamasında, bu anlaşmanın önceliklerinden birinin karbon ayak izini küçültmek olması gerektiğini ifade etti. Weber konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Temiz bir enerji geleceğini garanti etmek, sadece gelecekteki ekonomik büyümeyi sağlamak adına değil, aynı zamanda daha sürdürülebilir bir dünya sağlamak adına da her sektörde büyük bir önceliktir. Kripto para birimlerinin ve Blockchain benimsenmesinin büyümesi devam ettikçe, teknolojinin gelecekteki finansal sistemlerimizi destekleyeceği de çok açıktır.”

  Nelnet Nedir? Ortaklıktan Beklentiler

  Ken Weber’in açıklamalarının yanı sıra gelen açıklamalara göre, anlaşma gereği Ripple tarafından finanse edilen projelerin 1,5 milyon biyometrik tondan daha fazla karbondioksit sera emisyonunu dengelemesi hedefleniyor.

  Ripple’ın ortaklık kurduğu Nelnet, 2018 yılında güneş enerjisi girişimlerini finanse etmeye başladı ve şirket öte yandan Haziran 2020’de, öğrenci kredisi endüstrisine bağlı olan iş alanını daha fazla çeşitlendirmek adına, geliştiricilere hizmet sunmaya başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle