Kripto Para

BTC aramaları Türkiye’de rekor kırdı

  Yerli yatırımcılar, dolar/TL paritesinde yaşanan yükseliş sebebi ile Bitcoin (BTC) aramalarına ağırlık göstermeye başladı. Google arama motoru verileri, Türkiye’de Bitcoin aramalarının yükseldiğini işaret etti…

  Kripto para topluluğu, finansal piyasalarda yaşanan büyük çaplı fiyat hareketliliklerinde Google arama motorunu sık sık kullanıyor. Son olarak dolar/TL paritesinde görülen büyük çaplı yükselişin etkisi de Bitcoin aramalarına yansıdı. Yerli yatırımcılar, döviz kurlarında meydana gelen yükseliş ile birlikte TL cinsinden paralarının değerini korumak için Bitcoin yatırımlarına ilgi duymaya başladı.

  Google arama platformunda, internet arama motoru üzerinden yapılan araştırmalar kayıt altında tutulduğu için bu veriler istatistiksel olarak incelenebiliyor. Son dönemde hareketli dönem yaşayan döviz kurlarının etkisinden dolayı yerli yatırımcılar, Bitcoin aramalarına yoğunlaşmış durumda. Google arama motoru verilerine bakıldığında Bitcoin (BTC) hakkındaki aramaların yine rekor seviyelere çıktığı görülüyor.

  Yerli Yatırımcının Bitcoin’e İlgisi Artıyor

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal’ın görevine son verilmesi ile başlayan süreçte TL piyasa değerinde de hareketli bir dönem yaşanıyor. Yeni TCMB Başkanı olarak Şahap Kavcıoğlu’nun göreve getirilmesi ile TL varlıkları dolar karşısında ciddi oranda değer kaybetmeye başladı.

  Dolar/TL işlem çiftinin hareketlerine bakıldığında rekor seviyede bir yükseliş yaşandığı görüldü. TCMB faiz artırımı kararından sonra düşüş trendini sürdüren doların yeniden rotasını tersine çevirip yükselişe geçmesi, ilk çeyrekte tüm kazançların düşmesine sebep oldu. Türkiye’de Bitcoin’in benimsenmesi her geçen gün artarken bu tür kur şoklarının olması da yatırımcının ilgisini her zaman yüksek tutuyor.

  Bitcoin Aramaları Gündemde

  Google arama motoru üzerinden Bitcoin yatırımı hakkında araştırma yapan yerli yatırımcının sayısı giderek artıyor. Bitcoin’i benimseme konusunda, dünyada listenin en üst sıralarında yer alan Türkiye’de, parasının değerini korumak isteyen yatırımcılar son dönemde BTC tercihi ile gündeme geliyor. En çok kripto para yatırımcısının olduğu ülkeler arasında yer alan Türkiye’deki Google arama motoru verileri, Bitcoin aramalarında yeniden rekor seviyelere ulaşıldığını gösterdi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle