Kripto Para

Büyük DeFi kredi protokolü hızla yükseliyor!

  Kripto para dünyasının en büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü tüm dikkatleri üzerine çekecek bir performans sergiliyor. Aave, piyasadaki volatiliteye bağlı olarak hızlı bir şekilde cazibe merkezi haline geldi…

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün en önemli varlıklarından biri olarak gösterilen Aave, hızlı yükseliş hamleleriyle dikkat çekiyor. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda olan Binance’da listelenen Aave, özellikle altcoin yatırımcılarının tercihi oluyor.

  Binance kripto para borsasında günlük 383 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşan Aave, yüzde 10’un üzerinde kazanç oranıyla yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Son dönemde zirve seviyesini gördükten sonra bir miktar düzeltme yaşayan Aave yine yükseliş hamleleriyle dikkat çekmeye başladı. 

  Kilitlenen Aave Miktarı Dikkat Çekiyor

  Aave, piyasa değerine göre 4.1 milyar dolar sermaye değeri ile en büyük kripto para birimleri sıralamasının 27. basamağında yer alıyor. Dev DeFi protokolünde mevcut verilere göre 16 milyar doların üzerinde varlık kilitlenmiş olması da dikkatlerden kaçmıyor. Bu performans, Aave’yi en büyük DeFi kredi protokolü yapan özelliklerden biri.

  Aave Pro geliştirme aşaması devam ederken bu hizmette KYC (müşteri tanıma) prosedürünü yapan kişilerin beyaz listeye alınması söz konusu olacak. Böylelikle prosedürü eksiksiz tamamlayan kullanıcılar izne tabi havuzları destekleyip etkinleştirebilecek. Bu sayede merkeziyetsiz finans dünyasına katılan şirketlerin önlerindeki en büyük engelin ortadan kaldırılması hedefleniyor. 

  DeFi Sektöründeki Yükseliş Sürüyor

  Kripto para dünyasında özellikle nisan ve mayıs aylarında büyük bir DeFi patlaması yaşandı ve tarihe geçen yükselişler kayıtlara geçti. Mayıs ortasında 139 milyar dolar toplam değere sahip olan DeFi sermayesi, o dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı. Aave fiyatı da ATH gören kripto para projeleri arasındaydı.

  Birleşik Krallık’ta Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı almayı başaran Aave fiyatının daha da artması bekleniyor. Bu lisans ile Aave, kullanıcılarına geleneksel para birimlerinden stable coinlere ve diğer kripto paralara geçerek bu varlıkları Aave protokolünde kullanma imkanı tanıyacak. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle