Kripto Para

Güney Kore’den Do Kwon için tutuklama kararı çıktı!

  Terra’nın LUNA’sı ile sabit coin’i UST’de yaşanan çöküş sonrası mercek altına alınan Do Kwon’a tutuklama şoku! Güney Kore Seul Mahkemesi, Terra’nın  kurucusu Do Kwon ve 5 kişi içinde daha sermaye piyasası kurallarını ihlal etmekten tutuklama kararı çıkardı. Karar, LUNA’da %50’ye varan düşüşe neden oldu.

  Güney Kore’de Do Kwon ve 5 kişi daha hakkında tutuklama kararı çıktı! Güney Kore Seul Mahkemesinden alınan kararla Terra kurucusu Kwon ve beraberinde 5 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarken, karara mesnet olarak “sermaye piyasası kurallarını ihlal” gösterildi.

  Devam Eden Soruşturmada Karar “Tutuklama” Oldu!

  Güney Kore’de Terra ekosisteminde yaşanan çöküş sonrası Terrafom Labs ve proje ile bağlantılı tüm isimler mercek altına alınmış, çalışanların ifadelerine başvurulmakla birlikte borsalardan konu ile ilgili işlem detayları talep edilmişti. Haziran ayında yürütülen soruşturma kapsamında projeyle bağlantılı çalışanlara yurtdışına çıkış yasağı getirilmiş, Temmuz ayında ise Güney Kore güvenlik güçleri soruşturma kapsamında yerel kripto borsaları da dahil olmak üzere Terraform Labs ilişkili şirketlere baskın düzenlemişti.

  Bugün Bloomberg tarafından bildirilen habere göre Güney Kore Seul Mahkemesi yeni bir karara imza attı. Do Kwon ve birkaç Terraform Labs çalışanı hakkında tutuklama kararı çıkarken, henüz Do Kwon ve Terraform Labs cephesinden bir açıklama yapılmadı.

  LUNA Karara Sert Tepki Verdi!

  Son günlerde yaşadığı yükselişle adından yeniden söz ettirmeyi başaran ve şeffaflık anlamında önemli adımlar atan LUNA, son mahkeme kararından olumsuz etkilendi. 2 dolar seviyelerinden 7,5 dolara kadar yükselen LUNA, son 48 saatte yaşadığı düşüşlere ek olarak bugün karar sonrası %50 daha düşerek elde ettiği kazanımların tamamına yakınını geri verdi.

  Do Kwon Dolandırıcılık İddialarını Reddetmişti

  Hakkında tutuklama kararı çıkan Do Kwon ise geçtiğimiz günlerde Terra çöküşü ile ilgili bir röportaj vermiş, kripto endüstrisinde çalışacağını ifade ederken hakkında çıkan dolandırıcılık ithamlarını reddetmişti. Singapur’da ikamet eden Kwon, UST’nin dolandırıcılık projesi olduğuna karşı çıkarak ani çöküşe kadar UST’nin amacına uygun çalıştığını ifade etmişti. Hakkında çıkan tutuklama kararı sonrası ise Güney Kore gazetesi Chosun Ilbo’ya göre Güney Koreli savcılar, Do Kwon’un ülkeye getirilmesi için Interpol ile birlikte çalışmalara başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle