Kripto Para

Ripple’dan SEC başkanına sert eleştiri!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında 1 yılı aşkın süredir devam eden XRP davasına ilişkin, Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty’den sert bir paylaşım geldi. Alderoty paylaşımında SEC Başkanı Gary Gensler’ı hedef aldı ve “Gecikmiş adalet, adalet değildir.” sözlerini dile getirdi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi arasında Aralık 2020’den bu yana “kayıtsız menkul kıymet satışı” gerekçesi ile açılan XRP davası devam ediyor. Taraflar haklılıklarını kanıtlamak için mahkemeye argümanlarını sunmaya devam ederken, son olarak SEC’nin “adil bildirim” argümanını çürütmek için sunduğu mektuba karşı Ripple’ın 24 saat içinde yanıt vermesi dava ile ilgili önemli bir gelişme olarak kaydedilmişti. Söz konusu dava bu kez de Ripple’ın hukuk danışmanının SEC Başkanı Gary Gensler’i hedef alan paylaşımı ile gündeme geldi.

  Gensler’in “Hakemsiz Futbol” Sözleri Tartışmayı Başlattı

  Ripple şirketinin hukuk danışmanı olan Stuart Alderoty, Twitter üzerinden paylaşımda bulunarak SEC’ye ve SEC Başkanı Gary Gensler’a “regülasyon yorumları” ile ilgili sert tepkiler gösterdi. Alderoty, paylaşımında Gary Gensler’in Menkul Kıymetler Yönetim Forumu’nda dile getirdiği sözleri değerlendirdi. Gensler söz konusu açıklamalarında “Hakemsiz futbol olursa tüm oyuncular kuralları çiğnemek için fırsat kollar” sözlerini dile getirmişti. Alderoty de ilk olarak Gensler’in bu sözlerini hedef aldı.

  Stuart Alderoty’nin Gensler’i Hedef Alan Açıklamaları

  Twitter paylaşımında Gensler’in “Hakemsiz futbol” açıklamalarına yer veren Stuart Alderoty, eleştirilerinde şu ifadelere yer verdi:

  “Konuşmayı şaşkın bir şekilde takip ettim. Başkan Gensler’in kullandığı ‘hakemsiz futbol’ örneği tamamıyla yanlıştır. Gerçekte SEC, eşit olmayan bir oyun alanı oluşturmak için yaptırım ve regülasyonları kullanıyor. Sonunda da şeffaf olmayan kurallar ile kazananları ve kaybedenleri belirliyor. Gensler sözlerinde ‘Yüksek etkili bir dava, diğer birçok aktörü hizaya sokuyor’ diyor. Bu kulağa daha çok başka birine uygulanan yaptırımın diğerlerine de etki etmesi olarak mı geliyor?!

  Yapılanlar, dava edilen tarafın haklı veya haksız olduğuna bakılmaksızın, caydırma amaçlı bir müdahaledir. Zira SEC şu anda bile geciktirme kartını öne sürüyor. Bunu da kendi lehlerine kullanıyorlar. ‘Gecikmiş adalet, adalet değildir' sözü doğrudur. Ripple davasını daha fazla geciktirmeden, mümkün olan en hızlı şekilde bitirmeye herkesin önünde söz vermeye var mısınız?”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle