Altcoin sezonu için gerekli koşul

  Kripto para piyasalarının en ünlü ve en başarılı analistlerinden biri olan Lark Davis yeni tahminlerini paylaştı. Her bir tahmini ayrı bir heyecan uyandıran Davis, bu kez Nisan ayında kartlarda inanılmaz bir altcoin boğa koşusunun gerçekleşeceğini iddia etti. Davis’e göre bu küçük ölçekli altcoinler, 100 kata kadar kazanç sağlayabilir.

  Kripto para piyasalarında son haftalarda beklenmedik fiyat hareketlilikleri gerçekleşiyor. Lider Bitcoin’in (BTC) sert düşüşler sonrası Mart sonunda toparlanması ve Nisan ayına da yükseliş eğiliminde girmesi yatırımcıları heyecanlandırıyor

  Ancak Bitcoin’in bu yükselişler sonrasında konsolidasyon sürecine girmiş olması, yatırımcıların da rotasını altcoinlere çevirmesini sağladı. Şimdilerde yatırımcılar, kazanç sağlayabilecek altcoin arayışlarını sürdürüyor.

  Kazanç sağlamak adına rotasını altcoinlere çeviren yatırımcılar, son günlerde yaşanan altcoin rallisinden payını almak istiyor. Ancak önde gelen altcoinlerin geçmişte birçok kez Bitcoin’e paralel fiyat hareketliliği sergilemiş olması da yatırımcıları iki arada bir derede bırakıyor. Zira büyük ölçekli altcoinler de birdenbire yönünü aşağı çevirebilir.

  Piyasaların ünlü ve başarılı analisti Lark Davis, bu endişeleri yaşayan yatırımcılar için heyecan uyandıran tahminlerini paylaştı. Davis, kendisine göre Nisan ayında 100 kata kadar kazanç sağlayacak küçük ölçekli altcoinleri duyurdu.

  Olası Altcoin Yükselişi İçin Gerekli Koşul

  Youtube kanalında 267 bin abonesinin karşısına yeni bir tahmin paylaşımı ile çıkan Davis, altcoinlerin “inanılmaz” yükselişler elde etmeye başlaması için bir koşul sundu. Davis’e göre Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %52 seviyesine çekilirse, altcoinler patlama yaşayacak. Davis, paylaşımında Bitcoin piyasa hakimiyetinin altcoinler için sağlam bir piyasa göstergesi olduğunu ifade etti.

  Davis’e Göre Altcoinlerin Sağlayacağı Kazançlar

  Ayrıca Davis’e göre, BTC piyasa hakimiyetinin %52 seviyesine çekilmesi ile birlikte büyük, orta ve küçük ölçekli tüm altcoinler yükselişe geçecek.

  Lark Davis, Youtube paylaşımında BTC piyasa hakimiyetinin söz konusu seviyelere çekilmesi ile birlikte sınıfsal olarak altcoinlerin nasıl tepkiler vereceğini sıraladı. Davis’e göre bu ihtimal gerçekleşirse;

  • Ethereum (ETH) 3 bin dolara yükselecek,
  • Büyük ölçekli altcoinler 2 – 5 kat kazanç sağlayacak,
  • Orta ölçekli altcoinler 10 – 20 kat kazanç sağlayacak,
  • Küçük ölçekli altcoinler 50 – 100 kat kazanç sağlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle