Kripto Para

Ripple CEO’su doğruladı, Ripple halka arz olacak!

  Bir süredir Ripple’ın halka arz olacağı iddiaları kripto para piyasasında gündeme geliyordu. Bazı bulgular bunun doğru olabileceğini gösteriyordu ancak yetkililerden net bir açıklama gelmemişti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yaptığı açıklamasında halka arz olma konusunda olumlu düşündüklerini duyurdu.

  14 Nisan 2021’de, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında listelendi. Kripto para piyasalarında bir ilk olan bu adımın ardından, Ripple şirketinin de benzer şekilde halka arz olacağı söylentileri gündeme gelmeye başlamıştı. Ancak bu iddiaları doğrulayan net bir açıklama yapılmamıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, halka açılma konusunda olumlu düşündüklerini açıkladı. Ancak ünlü CEO, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile süregelen davanın sonuçlanmasından sonra bu konuda harekete geçeceklerini belirtti.

  “Ripple’ın Halka Arzı Çok Büyük İhtimalle Olacak”

  Bir kripto para konferansında konuşan Brad Garlinghouse, Ripple’ın halka arz olacağının büyük ihtimalle gerçekleşeceğini belirtti. Bunun için SEC davasının bitmesini beklediklerini duyuran Garlinghouse, konuya ilişkin olarak “Ripple’ın halka arzı çok büyük ihtimalle olacak. Fakat burada SEC ile olan davanın bitmesini beklemek zorundayız.” sözlerini dile getirdi. Ünlü CEO konferansta, SEC ile devam eden davaya ilişkin de açıklamalarda bulundu.

  Garlinghouse: “XRP’yi Menkul Kıymet Gören Tek Ülke ABD”

  Dava hakkında sözlerini dile getiren CEO, SEC’nin XRP’yi ve Bitcoin’i (BTC) neden farklı şekilde değerlendirmeye aldığının açıklanması yönündeki taleplerinin mahkeme tarafından kabul edildiğini söyledi. Garlinghouse, kabul edilen talep sonrasındaki sürecin ilerleyebilmesi açısından bunun olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti. Garlinghouse konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Mahkeme Ripple’ın teklifini kabul etti. Biz zaten 2-3 senedir regülasyon konusunda netlik istiyoruz. Bu nedenle şu an olumlu bir ilerleme dönemindeyiz. Aslında ABD, şu anda XRP’yi menkul kıymet olarak kabul eden tek ülke. Diğer ülkeler XRP’yi kripto para birimi olarak görüyor.”

  MoneyGram Ortaklığı Neden Bozuldu?

  SEC Aralık 2020’de Ripple dava açtıktan sonra Ripple’ın MoneyGram ile ortaklığı sona ermişti. Brad Garlinghouse bozulan bu ortaklığa değindi ve bunun regülasyonların netleşmesinin beklendiği için gerçekleştiğini ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle