Kripto Para

Binance CEO’su “halka arz olma” müjdesini duyurdu!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, borsanın 3 yıl içinde halka arz olabileceğini açıkladı. Bu yönde ilk adımı, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, Nasdaq borsasında listelenerek atmıştı.

  Kripto para piyasalarında çok ciddi büyümelerin görüldüğü 2021 yılında, kripto para borsaları da haliyle çok yoğun bir kullanıcı talebiyle karşılaştı. Son dönemlerde hızla büyüyen kripto para borsalarından biri olan ve ABD’nin de en büyüğü olan Coinbase borsası da 14 Nisan tarihinde teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında halka arz olmuştu. Bu adım, kripto para piyasalarında çok önemli bir gelişme olarak kaydedilmişti. Şimdi ise Binance borsasının, Coinbase’in izinden gidebileceği ortaya çıktı.

  Binance US, Coinbase’in İzinden Gidecek

  İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde çeşitli ülkelerde düzenleyiciler tarafından mercek altına alınmıştı. Regülatörlerin baskı ve kısıtlamalarıyla karşılaşan ve bu nedenle de değişim sinyalleri veren Binance’ta, şimdilerde halka arz olma planlarının heyecanı yaşanıyor. Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, CryptoPotato haberine göre The Information ile gerçekleştirdiği röportajında, Binance’ın ABD kolunun 3 yıl içinde halka arz olmayı planladığını dile getirdi.

  COIN Değeri Nisan’dan Bu Yana Düşüş Yaşadı

  Binance’ın ABD kolu olan Binance US, CEO CZ’nin açıklamalarına göre 3 yıl içinde halka arz olabilir. konuya ilişkin olarak Zhao, The Information röportajında “Binance US, Coinbase’in yaptığını yapacak” sözlerini dile getirdi. Hatırlanacağı üzere Coinbase, 14 Nisan tarihinde teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında 400 dolar fiyatlanmayla listelenmişti. Ancak Coinbase hisse senetleri (COIN), o tarihten bu yana ciddi bir düşüş yaşadı ve 2 Eylül tarihinde 265 dolar seviyesinde piyasada işleme alındı.

  Binance US Özel Fonlama Turuna Hazırlanıyor

  CZ, söz konusu röportajında ayrıca Binance US’nin ilerleyen dönemlerde büyük bir özel fonlama turu düzenleme hazırlıklarında olduğunu da vurguladı. Söz konusu bu girişim, şirket CEO’sunun yönetim kurulundaki kontrollerini azaltacak. Öte yandan Binance US eski CEO’su Brian Brooks da yakın tarihlerde istifa etmiş ve çok ayrıntıya girmeden, şirketle stratejik anlamda fikir ayrılıklarına düştüklerini dile getirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle