Kripto Para

Ripple CEO’su DOGE’u sert eleştirdi!

  2021 yılının şüphesiz en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Dogecoin (DOGE), bu kez de karşısında, XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’u buldu. Ünlü CEO, bir internet şakası olarak ortaya çıkan Dogecoin’den hiç hoşlanmadığını açıkladı.

  Dogecoin (DOGE) 2013 yılında, Reddit topluluğunda ortaya çıkan bir şaka üzerine, Bitcoin’in (BTC) bir parodisi olarak tamamen şaka amacıyla piyasaya sürüldü. Hiçbir amacı olmayan Dogecoin, piyasaya çıktıktan 8 yıl sonra hiç beklenmedik şekilde değerler kazanarak, kripto para piyasaların en büyük 10 kripto para birimi arasına girdi. Hatta bu listede piyasa değeri ile bir dönem 4. sıraya kadar yükselen Dogecoin, kazandığı popülarite ile birlikte birçok eleştiriye de maruz kaldı. Dogecoin’i eleştiren isimler arasına bu kez de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse adını yazdırdı.

  Ünlü CEO’dan DOGE İçin “Enflasyonist Dinamikler” Yorumu

  Moderatörlüğünü CNBC’nin üstlendiği Fintech Abu Dhabi (FTAD) etkinliğinde konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, küresel enflasyonunun Bitcoin fiyatını yükselttiğini dile getirdi. Ünlü ayrıca açıklamalarında Dogecoin hayranlarına da birkaç uyarıda bulundu. Dogecoin’in “enflasyonist dinamikleri” ve sınırsız arzı olması nedeniyle kripto para piyasaları için iyi bir seçenek olmadığını düşünen Garlinghouse, Dogecoin ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Dogecoin’in kripto para piyasaları için iyi olduğuna ikna olmadım. Dogecoin, beni elimde tutmaktan kaçındıracak bazı enflasyonist dinamiklere sahip.”

  Garlinghouse: Bu Kripto Para Elon Musk Gibi Figürler Sayesinde İvme Yakaladı

  Dogecoin’in, dolaşımda olan toplam coin arzının sınırlı olmadığını ve bu özelliği nedeniyle de Dogecoin’in, 21 milyonluk arz ile sınırlı olan Bitcoin gibi kripto para birimleri ile benzer olmadığını savunan Garlinghouse “Bu kripto para, şaka olarak ortaya çıktı. Daha sonra Elon Musk gibi önde gelen figürler sayesinde ivme yakaladı” dedi. Dogecoin konusunda şüpheleri ve olumsuz fikirleri olsa da Garlinghouse, genel anlamda kripto para piyasalarına olumlu baktığını da gösterdi.

  Brad Garlinghouse, Kripto Sektörü Konusunda İyimser

  Twitter üzerinden kripto para piyasalarına genel bakışını paylaşan Garlinghouse, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

  “Dan Murphy, FTAD’de size yetişmek harika! ABD’deki (düzenleyici) ters rüzgarlara rağmen, Ripple ODL genişlemesi ve MENA çekişiyle gişe rekorları kıran bir yıl geçirdi ve büyümemizi desteklemek için önümüzdeki yıl birkaç yüz kişiyi işe almaya hazırlanıyoruz.

  Dogecoin hakkındaki kişisel görüşüm bir yana, bu sektörde birçok kazanan olacağını düşünüyorum. İngiltere, Singapur, BAE, Japonya ve diğer ülkelerde düzenleyici netlik ve ilerleme ile 2022 için genel kripto momentumu konusunda iyimserim.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle