Kripto Para

BitPay ile ortaklık kuran firmalar artıyor

  Kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden ve bu işlemleri için BitPay ile ortaklık kuran firmalara bir yenisi daha eklendi. ABD merkezli lüks bir otel markası olan Kessler Collection, kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Kessler Collection ve BitPay arasında yeni bir ortaklık kuruldu.

  Konaklama sektöründe bulunan lüks markalar sundukları hizmet ve ürünler için ödemeleri kripto para ile almaya başladı. Konaklama sektöründe her geçen gün yayılan kripto para ödemelerini mümkün kılan firmalar arasında ABD merkezli lüks otel markalarından biri olan Kessler Collection da katıldı. Dev otel markası artık müşterilerinden kripto para ile ödeme alacak. Şirket yenilikçi hamlesi için kripto ödeme hizmeti sunan dev kuruluş BitPay ile anlaşma sağladı.

  Kurulan yeni ortaklık ile Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para çeşidi ile ödeme yapılabilecek. Bitcoin dışında ödeme kabul edilecek dijital varlıklar arasında Ethereum, Dogecoin, USD Coin, Binance USD, Gemini dollar ve Paxos Standard yer alacak.

  Kessler Collection CEO’su açıklama yaptı

  BitPay ile konaklama sektörünün devlerinden Kessler Collection arasında kurulan ortaklığın ardından otelin finans müdürü ve CEO’su konu ile ilgili açıklama yaptı. Otelin finans müdürü Fravy Collazo kripto para ile ödeme yapma imkanı sunarak, müşterilerinin forex yüklerinin azaltmayı hedeflediklerinin belirtti.

  Kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılması ve BitPay ile kurulan ortaklıkla ilgili yorum yapan diğer isim ise otelin CEO’su Richard Kessler oldu. Kessler kripto para ile ödeme almanın konaklama sektörünün en yenilikçi hizmetlerinden biri olduğunu belirtti. Kripto para ile ödemelerin çok hızlı benimseneceğini düşünen Kessler, BitPay ile kurulan ortaklığın müşterilere daha fazla seçenek sunma imkanı verdiğini belirtti.

  Kripto paraları ödeme yöntemi olarak benimseyen kurumlar artıyor

  Kripto para ile ödemeler sadece konaklama sektöründe değil, havayolu şirketlerinden seyahat acentalarına, sağlık sektöründe, hizmet sektöründe, turizm sektöründe ve bunlar gibi birçok farklı sektörde benimsenmeye başlandı. Covid-19 salgınının da etkisi ile temassız ödemeler ve dijitalleşme hamleleri insanlar tarafından daha hızlı benimsenmeye başlandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle