Kripto Para

QNB ve Ripple işbirliği kurdu! Şimdi ne olacak?

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dava süreci devam eden Blockchain devi Ripple, QNB Group ile işbirliği kurdu. QNB Group, dünya genelindeki 20 milyondan fazla müşterisine Blockchain teknolojisi temelli hizmetler sunmak adına bu işbirliği adımını attı.

  Ripple, Aralık 2020’den bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açmış olduğu dava ile uğraşmaya devam ediyor. Bu süreçte dava nedeniyle yavaşlamak zorunda kalan Ripple, yine de birçok yeni ortaklıkla piyasalardaki kararlı duruşunu daha da sağlam hale getirdi. Dava sürecinde birçok yeni işbirliğine imza atan Ripple, bu kez de dev bankacılık kuruluşu QNB Group ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. QNB Group, bu anlaşma sayesinde dünya genelindeki 20 milyondan fazla müşterisine Blockchain teknolojisi temelli hizmet sunmayı hedefliyor.

  Uluslararası Ödemeleri İyileştirme Hedefleniyor

  Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan QNB Group, 4 Ekim tarihli resmi duyurusuna göre dev Blockchain ve kripto ödeme şirketi Ripple ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya bağlı olarak, kurumsal Blockhain çözümlerinde hizmetler sunan Ripple, QNB Group’a da uluslararası ödemeleri iyileştirme ve birçok ülkede Blockhain tabanlı hizmetlerini geliştirmede yardımcı olacak.

  QNB Kanadından Gelen Açıklama

  QNB Finansbank’ın da dahil olduğu bu anlaşma kapsamında QNB Group, Ripple şirketinin küresel finans ağı teknoloji projesi olan RippleNet’i de test edecek. QNB, söz konusu işbirliği anlaşması sayesinde, RippleNet ile neredeyse gerçek zamanlı ödemeleri de mümkün hale getirmeyi, bünyesindeki müşterilerine de eşsiz ve farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Yapılan anlaşma sonrasında QNB Bireysel Bankacılık Grubu Genel Müdürü Heba Al Tamimi, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere verdi:

  “QNB, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak adına sürekli inovasyonlar yapıyor ve bu işbirliği de bankanın müşterilerine sunduğu ürünleri geliştirmek için başlattığı fintech girişimlerinden biri.”

  Ripple Kanadından Gelen Açıklama

  Söz konusu anlaşma sonrasında Ripple Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta da bir açıklamada bulundu. Gupta ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Uluslararası ödeme deneyimlerini iyileştirmek ve sonucunda QNB’nin ödeme hizmetlerini RippleNet üzerinde diğer piyasalara ulaştırmak amacı ile QNB’nin stratejik ortağı olmaktan, bankacılık ve fintech alanındaki inovasyoları bir araya getirmekten dolayı heyecanlıyız.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle