Dogecoin en büyük 5. kripto para oldu! Yükseliş sürer mi?

  Son dönemde hızlı yükselişi ile adından sık sık söz ettiren Dogecoin (DOGE) yine yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Elon Musk paylaşımlarının ardından yeni bir ralli yakalayan Dogecoin, yeniden en büyük 5. kripto para oldu…

  Bir süredir altcoin piyasasında en çok yükselen ve değer kazanan kripto para birimlerinden olan Dogecoin (DOGE) yatırımcıların dikkatini çekiyor. Ünlü isimlerin desteğini arkasına alan “şaka coini” piyasada hızlı yükselişlerle yatırımcısını sevindiriyor. Piyasa değerine göre yapılan sıralamada DOGE’nin yeniden 5. büyük kripto para koltuğuna oturduğu görüldü.

  Son dönemde hızlı yükseliş hareketlerini sürdüren Dogecoin, yeni bir ATH seviyesi görmeyi başardı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan şaka coini, kripto para piyasasındaki önemli projeleri ve kripto para birimlerini de geride bırakmayı başardı. Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi büyük kripto paraları geçen DOGE, yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor.

  DOGE Fiyatındaki Yükselişin Nedenleri

  Aylık bazda yaklaşık yüzde 700 oranında getiri sağlayan DOGE, tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirdi. Fintek şirketi eToro, müşterilerinden gelen yoğun talep sonrasında kripto para borsasına Dogecoin (DOGE) eklediğini duyurdu. Bu listeleme duyurusu fiyat üzerinde çok ciddi bir katkı gösterdi.

  Popüler NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi ve Dogecoin’i destekleyen Mark Cuban, kripto para birimi hakkında bullish yorumlar yapmaya devam etti. Dogecoin’in diğer kripto para birimleri gibi olabileceğini dile getiren Cuban, daha fazla kurumsal firmanın radarına girmeye başladı. Bunun gerçekleşmesi halinde DOGE kullanılabilir bir para birimi haline gelecek.

  DOGE Fiyatı Yükselmeye Devam Eder Mi?

  Kripto para topluluğunda Dogecoin ile ödeme yapmak için çok dikkat çekici bir kampanya başlattı. Bundan dört yıl önce başlatılan ve Amazon’da yapılan alışverişlerde ödeme yöntemi olarak DOGE kullanılmasını talep eden kampanyaya olan ilgi her geçen gün artıyor

  Kampanyanın hedef sayısı 300 bin kişi olarak belirlenmişti. Kampanya için imza veren kripto para kullanıcılarının sayısı 215 bine ulaştı. Katılımcıların sayısı da DOGE fiyatı yükselişe geçtikçe artış gösteriyor. Bunun sonunda Amazon alışverişlerinde ödeme yöntemi olarak DOGE kullanıma açılabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle