Kripto Para

Elon Musk enflasyonun zirve yaptığını düşünüyor

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, yaptığı enflasyon açıklaması ile kripto sektörüne umut verdi! Enflasyonun zirve yaptığını ve sürecin devamında ekonomik risklerin daha iyi yönetebileceğini düşünen Musk’un bu açıklamaları, kripto sektörünce en kötünün geride kaldığı şeklinde yorumlandı.

  Tesla’nın portföyünde tuttuğu tüm Bitcoin’i satan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şirketin Ağustos ayı toplantısında enflasyona ve ekonomik risklere karşı açıklamalarda bulundu. Enflasyonun zirve yaptığını iddia eden Musk, durgunluğun sanılanın aksine şiddetli olmayabileceğini söyledi.

  Emtialar Düşüş Eğiliminde

  Musk, enflasyonun zirve yaptığı düşüncesini emtialarda görülen fiyat hareketlerine bağlıyor. CEO’ya göre emtia fiyatları düşüş eğiliminde ve bu durum enflasyonun en yüksek seviyede olduğunu gösteriyor.

  Eğilimin aşağı doğru olmasına karşın enflasyonla ilgili gidişin değişebileceğini ifade eden Tesla CEO’su, “Fiyatların zaman içinde nereye gittiğine dair içgörümüz var. Şu anda gördüğümüz ilginç şey, emtiaların çoğunun düşüş eğilimi göstermesi. Bu açıkça değişebilir ancak eğilim aşağı. Bu da zirve enflasyonu geçtiğimizi gösteriyor.” dedi.

  Kripto Sektörü Açıklamayı Olumlu Karşıladı

  Musk’un enflasyonla ilgili sözleri, Tesla’nın Bitcoin’lerini satması nedeniyle yoğun eleştiri aldığı kripto endüstrisinde olumlu karşılandı. Daha düşük enflasyon beklentisinin ABD Merkez Bankasını (FED) durduracağı ve faiz artışlarına ara verdireceği gerçeği, BTC gibi riskli varlıkların toparlanmasını destekliyor.

  Kripto topluluğu tam bu nedenden dolayı ünlü milyarderin açıklamasına önem veriyor. En kötünün geride kaldığı düşüncesini tetikleyen bu açıklamanın gerçek olması ise BTC ve kripto sektöründe beklenen toparlanmayı sağlayabilir.

  Tesla, BTC Satarken DOGE’ye Onay Verdi

  Tesla bilançosunda bulunan BTC’yi satan ve 60 milyon dolar civarında kar eden Musk, bu işlem sonrası BTC ile Dogecoin’i kıyaslayarak DOGE’ye onay vermişti. Musk, sıkı bir Dogecoin hayranı olarak tanınıyor ve popüler kripto para birimini şirketlerinde ödeme yöntemi olarak destekliyor.

  Musk Dogecoin’in daha fazla kullanıldığını savunurken, “Açıkçası ben büyük bir destekçiyim çünkü DOGE’nin hem bir meme hem bir köpek olarak benzersiz olduğunu ve kendisini fazla ciddiye almadığını düşünüyorum. Dogecoin’in tam olarak böyle tasarlanmış olmasına rağmen gerçekten garip olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle