Kripto Para

Beklenen oldu! Binance Barcelona Fan Token’i listeledi♠

  Chiliz (CHZ) ile ortaklığı bulunan Binance borsası, 21 Nisan TSİ 14.00’da FC Barcelona Fan Token’i (BAR) listeledi. BAR ilk aşamada Binance’in İnovasyon Bölgesi’nde (Innovation Zone) listelenmeye devam edecek. Binance üzerinde BAR, ilk etapta 3 paritede işlem görecek.

  Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Chiliz (CHZ), ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Özellikle Türkiye’de son dönemlerde büyük bir ilgi artışı ile karşılaşan Chiliz ekosisteminde yer alan taraftar token’larının da beklenmedik artışlar yaşadığı görülüyor.

  Chiliz son olarak 19 Nisan tarihinde 4 taraftar tokeni ortaklığını daha açıkladı. Duyuruda Göztepe Spor Kulübü, Universidad de Chile, Legia Warsaw ve Fortuna Sittard ekipleri ile taraftar token anlaşması yapıldığı açıklandı.

  Taraftar token’ları, sahiplerine kulüp anketlerinde oy kullanma hakkı tanıyan kripto varlıklardır. Her kulübün kendisine özel olan bu token’ların arzı sınırlıdır. Taraftar token’larının belli bir süresi yoktur, kullanıcıları istediği kadar token’ı saklayabilir.

  BAR Üç Paritede İşlem Görecek

  Daha önce de birçok kulüp ile taraftar token anlaşması sağlayan Chiliz altyapısı ile hizmet veren FC Barcelona Fan Token’i (BAR) 21 Nisan TSİ 14.00’da Binance borsasında listelendi. BAR ilk aşamada Binance’ın İnovasyon Bölgesi’nde (Innovation Zone) listelenmeye devam edecek. Ayrıca ilk etapta BAR, Binance üzerinde BAR/BTC, BAR/BUSD ve BAR/USDT olmak üzere 3 paritede işlem görecek.

  İndirimli BAR Fiyatı 0,045 BNB Olarak Belirlendi

  Binance’ın listeleme işleminde %30 indirimli olarak BAR token almak isteyen BNB sahipleri için, Binance Launchpad abonelik modelinde abonelik alımları TSİ 08.00 ile 11.00 arasında gerçekleştirildi. Bu abonelikten, 14-21 Nisan tarihinde cüzdanında belli miktarda BNB bulunduran kullanıcılar yararlanabildi. İndirimli BAR satın alabilecek olan kullanıcılar için Binance, 2 milyon dolarlık BAR ayırdı. Binance, indirimli fiyatı 0,045 BNB (yaklaşık 27 dolar) olarak belirledi.

  Binance ile Chiliz arasındaki stratejik ortaklıkta daha önce birçok taraftar token’i listelenmişti. Ancak buna rağmen BAR’ın bir süredir borsada listelenmemiş olması ise endişe yaratmıştı. Sonunda beklenen listeleme işlemi bugün başlatıldı. BAR fiyatı, listeleme öncesinde 7 Nisan tarihinde 68 dolara kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle