Prometeus (PROM) Coin Nedir, Hangi Borsada Var?

  Gelecek vaad eden kripto projelerini araştıranların yeni gözdesi Prometeus (Prom), her türlü verinin önem kazandığı son dönemde etki alanını artırmayı başarmaktadır. Kripto para topluluklarında öne çıkan ve adından sıkça söz ettirmeyi başaran Prometeus (Prom), geniş bir etki alanı ile yeniden piyasalarda da yakın takibe alınmıştır. Kısa süre önce uzmanların da radarına gören Prometeus (Prom), sektöre getirdiği yenilikçi çözüm önerileri ile ilgi odağında yer almayı başarmaktadır. Prometeus (Prom) projesinin detayları, PROM listeleyen borsalar ve nasıl yatırım yapılabileceğine ilişkin merak edilen detayları sizler için bir araya getirdik. 

  Prometeus (Prom) Coin Nedir?

  Prometeus Network, data brokerage ile ilgili sorunlara çözüm üretmeyi hedefleyen bir projedir. Daha basit ifadeyle, kullanıcıların veriler üzerinden token kazanmalarını sağlayan, merkezi olmayan bir platformdur. Veri komisyonculuğu ile ilgili sorunları çözmeyi başaran ve aynı zamanda sağlık, veri, sigorta gibi sektörlerinin popüler kripto para birimidir. PROM ise Prometeus ağına ait bir tokendir.  

  Prometeus (Prom) Projesi ve Whitepaper

  Prometeus Network, farklı sektörlerden gelen ve merkezi olmayan, sansürsüz iletişim fikri altında birleşen kişilerce ortaya atılmış bir projedir. Projenin teknik makalesinde yer verilen detaylara göre temel hedef, Prometeus ekosistemi, tamamen güvenilir hale getirmek ve anonim veri depolama ile alışverişlerine izin veren, merkezi olmayan ve güvenli bir çerçeve oluşturmaktır. Bunu yaparken de aynı zamanda kullanıcılarına veriler üzerinden token kazanma şansı sunmaktadır. Kendi ağında STOA adı verilen uygulama aracılığıyla işlemlerin gerçekleştirilmesini kolaylaştırmaktadır. 

  Projenin teknik detaylarına bakıldığında, tıp ve sigorta sektörünün blok zincire uygulanan halleri ile hizmet alınması yatırımcılar için mümkün hale getirildiği görülmektedir. Sansürsüz ir ağ üzerinden ücretsiz olarak iletişim kurulmasını amaçlayan proje, bu amacı ile yatırımcıların PROM ticari faaliyetlerini yapmasına imkan vermektedir. Açık kaynaklı ve tamamen merkezi olman bir DeFi projesi olarak da değerlendirilebilen PROM, herkes için güvenli, özel veri alışverişi ve ifade özgürlüğü gibi temel ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Prometeus (Prom) projesinin merak ettiğiniz tüm detaylarını: https://prometeus.io/ bağlantı adresini kullanarak görebilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.  

  Prometeus (Prom) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Prometeus Labs tarafından kurulan Prometeus Network, alanında uzman ve farklı alanlardan gelen, merkezi olmayan ve sansürsüz iletişim fikri altında birleşen kişilerce geliştirilmiştir. Projenin baş iş geliştirme sorumlusu olan Vladislavs, ekibin önde gelen isimlerinden biridir. Iva, Won, Loic, Charlotte ve Mitch gibi isimlerin yanı sıra 100 katılımcı daha sayılabilmektedir. Proje kapsamında öne çıkan isimler olsa da açık kaynaklı ve halka açık bir ağdır. Hiç kimse sahibi değil ve kontrol edememektedir. Katılmak ve kullanmak ücretsizdir. 

  Prometeus (Prom) Kullanım Alanları Neler?

  Prometeus Network üzerinden alınacak bütün hizmetler için PROM’a ihtiyaç duyulmaktadır. Sınır ötesi cüzdanlar arasında işlemlerin dakikalar içinde düşük komisyonlar ile yapılması gibi birçok işlem bu kapsamda sayılabilmektedir. PROM Token ile ayrıca yatırımcıların ticari faaliyet yapma imkanı da verilmektedir. İşlevsel ve geniş bir kullanım alanına sahip PROM ile birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Listelendiği piyasalarda ise yatırım amaçlı kullanımı görülmektedir. 

  Prometeus (Prom) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Prometeus (Prom), ortaya çıkış ilkesi ve hedefleri ile oldukça benzersiz bir proje olarak değerlendirilebilir. Projeyi özel kılan en temel özellik data brokerage ile ilgili sorunlara getirdiği çözüm önerileridir. Bu sorunlara getirmeyi hedeflediği birçok farklı çözüm ise gelecek dönem beklentilerinde de projeyi ayrı bir yere koymamızı sağlamaktadır. Merkeziyetsiz ve güvenilir olduğunu ifade eden proje, sektörün gerçek dünyaya ait sorunlarının çözümünde özel altyapı ve destek geliştirmeye devam etmektedir. 

  Prometeus Network ve PROM, alanında rakiplerinden önde gelen birçok benzersiz özelliği ile dikkat çekmektedir. Prometeus (Prom) projesini benzersiz yapan başlıca özellikler ise kısaca şöyle özetlenebilir: 

  • Açık kaynaklıdır ve halka açıktır. 
  • KYC doğrulamasına gerek kalmadan akıllı sözleşmeler üzerinden işlem yapma olanağı tanımaktadır. 
  • Yatırımcılar, sahip oldukları PROM ile ağ üzerinde yer alan tıp, sigorta ve veri sektörüne dair birçok hizmetten yararlanabilmektedir. 
  • Veriler üzerindeki kontrolün sahiplerine geri verilmesini hedeflemektedir.  

  Güncel PROM Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 PROM fiyatı %prometeus+try% TL. Döviz cinsinden ise %prometeus+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Prometeus Coin fiyatı 24 saatte %prometeus+yuzde%.

  Kripto para piyasalarında görülen sert fiyat dalgalanmaları nedeniyle PROM yatırımı öncesinde güncel verilerin incelenmesi gerekmektedir. Mevcut formasyonda görülen risk faktörüne göre yatırımcıların doğru zamanda işlem yapması olası riskleri en aza indirecektir. Uzman yorumları ve haber akışına göre yatırımın tamamını riske atmadan PROM portföylere eklenebilir. 

  Prometeus (Prom) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Prometeus (Prom) avantajları:

  • Şeffaftır ve akıllı sözleşmelere dayalı iş mantığı sayesinde tüm değeri ağ üzerinde sürdürülebilir. 
  • KYC veya herhangi bir kimlik gerekli değildir. 
  • Sansüre dayanıklıdır.
  • Dağıtılmış bir veri deposunda sonsuza kadar ağdaki veriler saklanabilir. 

  Prometeus (Prom) dezavantajları:

  • Çevrimiçi cüzdanlarda saklanması halinde saldırı riskli ile karşılaşılabilir. 
  • PROM fiyatı dalgalı fiyatları ile ciddi risk teşkil etmektedir. 

  Prometeus (Prom) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Prometeus (Prom) birçok borsada ticareti yapılabilen bir kripto para birimidir. Al – sat işlemlerinin yapılması için mevcut borsaların kullanılması gerekecektir. Prometeus (Prom) listelenen güvenilir borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance
  • FTX
  • Gate.io
  • KuCoin

  PROM Coin Piyasa Bilgileri

  PROM toplam arzı 2022 itibariyle 19 milyon seviyesinin üzerindedir. İşlem hacminde son dönemde görülen düşüş nedeniyle risk faktörü de öne çıkmıştır. Piyasa verileri ve proje hedefleri ile ilgi gören Prometeus (Prom), piyasa hakimiyeti ile beklentilerin altında kalmıştır. Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 90 milyon doların üzerinde olmasına rağmen söz konusu veriler kalıcı görülmemektedir.  

  Prometeus (Prom) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Prometeus (Prom) satın almak için en aktif borsaları tercih edebilirsiniz. Prometeus (Prom) satın almak isteyenler şu adımları izleyebilirler:

  • 1. Adım: PROM listelenen güvenli borsalardan birine erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Üyelik adımları izlenerek hesap oluşturulur. 
  • 3. Adım: Oluşturulan borsa hesabına gerçek banka hesabından para gönderilir.
  • 4. Adım: Tanımlı bakiyeye göre BNB, USDT, USD, BTC, BUSD gibi çiftler üzerinden PROM alım emri verilir. 
  • 5. Adım: Alım onayı sonrasında güvenli hesaplarda doğru zaman için PROM saklanabilir. 

  Özet Olarak

  Prometeus (Prom) genel hatlarıyla gelecek vaat eden ve ifade özgürlüğü, verilerin güvenliği ve sansürsüz iletişim gibi konularda ilkeli yaklaşımda bulunması ile öne çıkmaktadır. Verilerden para kazanma gibi alternatifler de sunması dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır. Piyasa hareketlerinde ise risk faktörü görülmektedir. Uzun vade için pozitif bir görünüm çizse de yatırımcısının temkinli olması tavsiye edilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle