Prometeus (PROM) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, güvenli veri aktarımı, Blockchain’e entegre hizmetlerden yararlanma gibi işlemleri tercih edenlerin yakın takibindeki PROM Token hakkında bilgiler sunacağız. PROM Token nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, projesinin amacı ne ve geleceğinde neler olabilir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Prometeus (PROM) Token Nedir?

  Prometeus (PROM) Token, data brokerage ile ilişkili sorunları çözen Prometeus Network’ün kripto para birimidir. PROM Token infulancer marketing, sigorta, veri ve tıp sektörlerinde kullanılabilen kripto paradır. Tüm bu sektörlere ilişkin Prometeus Network ağından alınan hizmetler için PROM Token ile ödeme yapılır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Prometeus (PROM) Token projesinin amacı, veriler üzerinden token kazanma imkanını merkeziyetsiz bir alan üzerinden sunmaktır. Bu işlem için ağda STOA adı verilen uygulama sunulmuştur. Projenin diğer amacı ise sansürsüz bir ağ üzerinden ücretsiz iletişim kurma imkanını sunmaktır. Yatırımcılar bu iletişim ardından PROM Token ile ticari işlemlere girişebilirler. Proje kapsamında, KYC işleme tabi olmadan sadece akıllı sözleşme üzerinden işlem yapmak, Blockhain’e uyarlanan tıp, sigorta sektörüne ait hizmetleri almak mümkündür. Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://prometeus.io/about adresinden erişebileceğini Whitepaper’ı inceleyebilirsiniz.

  PROM Token Yorum

  Prometeus (PROM) Token hakkında yapılan yorumlara bakıldığında olumlu ifadeler ön planda yer alıyor. Yatırımcılar ve uzman analistler PROM Token’ın sadece 19.250 milyon arza sahip olduğunu ve bu arzın %50’sinin sirkülasyonda olmasının ise umut verdiğini belirtiyorlar. Sirkülasyonda yer alan token miktarı ne kadar sınırlıysa ve kilitli kalırsa, bu durumda kripto para fiyatının da o kadar artışa meyilli olduğu biliniyor. 

  Prometeus Token Geleceği

  PROM Token için geleceğe dair tahminler yapan analistler onun değerlenebileceğini açıklıyorlar. Analistlere göre gerçek dünyadaki verileri kripto dünyaya taşıma imkanı veren PROM Token, daha faza benimsenebilir. Bu açıdan 2021 yılı Ağustos ayı için verilen yükseliş tahmininde fiyatın ise 20 dolar ile 25 dolar bandı arasına çıkabileceği ifade ediliyor.

  PROM Token Fiyatı

  Hali hazırda güncel olarak 1 PROM fiyatı %prometeus+try% TL. Döviz cinsinden ise %prometeus+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Prometeus fiyatı 24 saatte %prometeus+yuzde%.

  PROM Token fiyatı her kripto para biriminde görüldüğü gibi anlık değişime uğrayabilir. Bu değişim ise piyasadaki volatiliteye ve arz-talep miktarına göre oluşuyor. Beklenmedik zararları önlemek için güncel fiyat takibini yapmadan alım satım kararlarının alınmaması gerekir.

  Prometeus (PROM) Token Nasıl Alınır?

  Prometeus (PROM) Token almak için atılacak adımlar şu şekilde sıralanır:

  • 1. Adım: Kripto para alımında öncelikle ilgili varlığın işlem gördüğü borsaya erişmek gerekir. PROM Token ise Binance, Gate.io ve FTX gibi kripto para borsalarında işlemdedir. Bu borsalardan seçilene erişim gerçekleştirilmelidir.
  • 2. Adım: Borsada yer alan hesap açılış işlem sekmesine giriş ardından, gelen KYC işlem adımları tamamlanarak hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba ise yine borsadan giriş yapılan para yatırma menüsü üzerinden tercih edilen para yatırma yöntemi kullanılarak bakiye transferi yapılır. 
  • 4. Adım: Borsadan PROM Token paritesinin yer aldığı satın alma işlem ekranını “kripto al“ menüsüne tıklanarak giril yapılır.
  • 5. Adım: Burada görülen güncel fiyat üzerinden yada daha uygun fiyat girişinden PROM Token satın alma emri girilir.
  • 6. Adım: Satın alma gerçekleştiğinde hesabın sanal cüzdanında görülen token miktarı bu alanda saklanabilir veya daha güvenli donanım cüzdanlarda saklama için transferi yapılabilir.

  Bu adımların eksiksiz izlenmesi ardından satın alma işlemi tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Prometeus (PROM) Token avantajları:

  • Farklı Sektörlerden Hizmet Alma: PROM Token sahipleri Prometeus Network ağında sunulan tıp, sigorta, veri, iletişim sektörlerine dair hizmetlerden PROM Token ödemesi ile yararlanabilirler.
  • Hız ve Düşük Masraf: PROM Token sahipleri takas ve cüzdanlar arası transferde kısa bekleme süresi, oldukça düşük masraf avantajları üzerinden işlem yaparlar.
  • Gezinti: PROM Token sahipleri, Prometeus Network’te bulunan Blockchain Gezgini uygulamasından Blockchain’in farklı noktalarına tek alan üzerinden bağlantı sağlayabilirler. 

  Dezavantajları Ne?

  Prometeus (PROM) Token dezavantajları:

  • Kurumsal Hitap: PROM Token daha çok gerçek dünyada yer alan kavramları kriptografik evrene taşıyabilme ve akıllı sözleşmeler ile kurumsal şirketlere hitap etme amacındadır. Sadece yatırım amacı olan ve bireysel işlemlere eğilenlere daha düşük oranda hitap eder.
  • Saldırı Riski: PROM Token çevrimiçi yani sanal cüzdanda saklandığında, ağda bir saldırı oluşması halinde bakiye risk altına girebilir. Donanım cüzdanda saklama tercihi ise bu riskten korunmayı sağlar. 

  Sonuç

  PROM Token, gerçek dünyadaki sektörlere ilişkin hizmetleri kripto evrenine taşıyan bir kripto para projesidir. Analistler kendine yeni ve geniş bir sektör yaratan bu token’ın 2021’de değerlenebileceğini düşünüyorlar. Yapılan tahminler gerçekleşirse, orta vadede kar sunabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle