Kripto Para

Popüler borsa kurucusundan DOGE geliştiricisine tepki!

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, yeni açıklamalarda bulundu. Son dönemde Dogecoin'in (DOGE) ortak geliştiricisi Jackson Palmer’in açıklamalarına sert yanıt veren isimler arasında yer aldı…

  ABD teknoloji hisselerinin yer aldığı Nasdaq’ta listelenen kripto para borsası Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, sektör hakkında önemli açıklamalar yapıyor. ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in başındaki isim, son dönemde büyük tartışma yaratan bir konuya parmak bastı. 

  Dogecoin'in (DOGE) ortak geliştiricisi Jackson Palmer, kripto para sektörünün güçlü ve varlıklı bir kartel tarafından yönetildiği ve bir daha asla bu sektöre geri dönmeyeceğini söylemişti. DOGE geliştiricisinin bu açıklamalarına Twitter üzerinden yanıt veren Armstrong yine topluluğun ilgisini çekmeyi başardı

  “Geleneksel Fiat Sistemin Keyfini Çıkarabilirler”

  BTC gibi kripto para birimlerinin önemli faydaları olduğunu hatırlatan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto paranın daha fazla özgürlük isteyenler için alternatif olduğunu belirtti. Kripto para sektörünün belirli bir görüşe sahip olduğunu hatırlatan CEO, finansal düzenleyicilerden daha fazla kontrol bekleyenleri ayrı kefeye koydu. 

  ABD merkezli en büyük kripto para borsasının kurucu ortağı, düzenleyicilere sığınan kişilerin geleneksel fiat sisteminin keyfini çıkarmakta özgür olduklarını söyledi. Ünlü kripto para destekçisinin bu açıklamaları toplulukta büyük ses getirdi. 

  Geleneksel Yatırım Araçlarının Negatif Yanı

  Brian Armstrong, akredite yatırımcı kanunlarına dikkat çekerek geleneksel yatırım araçlarının genellikle küçük yatırımcılar için avantajlı olmadığını vurguladı: “Akredite yatırımcı kanunları buna iyi bir örnektir. Bireysel yatırımcıları dolandırıcılıktan korumak için, iyi niyetlerle oluşturuldular ve bu asil bir fikir. Ama sonuç ne oldu? Başlangıçta zengin değilseniz, geleneksel yöntemlerle yatırım yaparak zengin olmak yasa dışı hale getirildi.”

  Coinbase CEO’su kripto paraların merkeziyetsiz ve otoritesiz olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bitcoin'in bu kadar çok kişiyi zengin etmesinin bir nedeni de bu… Menkul kıymet değil. Bu yüzden hemen herkes erken dönemde yatırım yapabilirdi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle