Kripto Para

Tarihin ilk DOGE temalı müzik festivaline Musk katılacak mı?

  İngiliz pop müzik dergisi NME, 80 yaşındaki ünlü şarkıcı ve soul müzik efsanesi Dionne Warwick’in Dogecoin’e (DOGE) adanmış bir müzik festivali olan Dogepalooza’ya katılacağını yazdı. Bu alanda ilk örnek olan bu müzik etkinliği, 9 Ekim tarihinde Texas, Sugarland’de gerçekleşecek.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında en popüler kripto para birimlerinden biri Dogecoin (DOGE) oldu. Birçok kripto para bu dönemde yatırımcı ilgisiyle birlikte popülaritesini artırdı ancak Dogecoin için işler biraz daha farklı ilerledi. Zira popülaritesini artıran diğer birçok kripto para birimi belli bir amaç uğruna ve bir işlevi olarak yatırımcı ilgisi gördü. Ancak Dogecoin, bir şaka coin’i olarak, hiçbir amacı olmadan piyasaya sürülen bir kripto para birimi olarak yatırımcıların ilgisini çekti. Bu da DOGE’un, piyasada ayrı bir yeri olduğunu gösteriyor.

  Dogeceoin, köpek temalı ve MEM tabanlı kripto para akımının lideri olmayı başardı. DOGE’un ardından Shiba Coin (SHIB), Dogelon, BABYDOGE gibi benzer kökenli kripto paralar da piyasada yoğun talep gördü ancak Dogecoin’in bu konuda öncü olması, onu farklı bir konuma taşıyor. Son dönemlerde sosyal medyada ve piyasalarda DOGE ilgisi biraz daha azalmış olsa da DOGE, türünün ilk örneği olan etkinliklere dahil olmaya devam ediyor. Piyasaların tartışmalı bu köpek temalı kripto para birimi, şimdi de kendisine adanan bir müzik festivaliyle gündeme geldi.

  Dionne Warwick Festival İçin Çok Heyecanlı

  İngiltere’nin pop müzik dergilerinden NME, soul müzik efsanesi 80 yaşındaki ünlü vokalist Dionne Warwick’in, Dogecoin’e adanan müzik festivali Dogepalooza’ya katılacağını yazdı. Etkinlik, 9 Ekim tarihinde Texas, Sugarland’de gerçekleştirilecek. Tüm zamanların en önemli vokalistleri arasında gösterilen Warwick’in, bu festival için heyecanlı olduğu görülüyor. Zira yaptığı açıklamasında Dionne Warwick “Bu anlamlı festivalin bir parçası olmak için sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

  Elon Musk Festivale Katılacak Mı?

  Söz konusu müzik festivali, organizasyonunun web sitesinde belirtilen açıklamaya göre elde edilen gelirleri çeşitli yardım ve bağış kurumlarına bağışlayacak. Dogecoin’in simgesel isimlerinden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın bu festivale katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Elon Musk’ın bu organizasyonu desteklediği biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle