Kripto Para

BTC madencilik şirketinden geri adım! Taproot'a destek geldi

  Bitcoin madencilik firması Marathon, son dönemde topluluktan aldığı tepkiler sonucunda politikasını değiştirme kararı aldı. Yasaklı kurumlar listesinde olan adreslere onay vermeyen şirket artık bu uygulamayı değiştirecek…

  Kuzey Amerika’nın dev madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, sektörün önde gelen markalarından biri olarak kabul ediliyor. Bitcoin Core 0.21.1 versiyonunu güncelleyeceklerini belirten şirket bu sayede blokzincirindeki işlemleri diğer madencilik firmalarının yaptığı gibi onaylamaya başlayacak.

  Marathon Digital Holdings CEO’su Fred Thiel, dev madencilik firmasının resmi web sitesi üzerinden dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sadece 1 aydır görevde bulunan yönetici, tüm madencilerin Bitcoin 0.21.1 düğüm standartlarına uygun hale getirileceği müjdesini verdi. Fred Thiel ayrıca bu güncellemeye Bitcoin Taproot desteğinin de dahil olacağını söyledi.

  Sansür Tepkilerinden Sonra Geri Adım 

  Sektörde daha önceden kendisini OFAC standartlarına uyumlu bir şirket olarak tanımlayan Marathon, FAC ile uyumlu olarak hem yatırımcılara hem de düzenleyicilere güven aşılıyordu. Bu kapsamda mayıs ayında bazı işlemleri sansürleyerek sisteme uyumlu ilk bloğunu çıkaran şirket, bu duyurunun ardından BTC topluluğundan büyük tepki gördü

  Kripto para dünyasında madencilik alanında en çok dikkat çeken firmalardan biri olan Marathon, bu tepki ile karşılaştıktan sonra geri adım atmak durumunda kaldı. Şirket uyumluluk çabalarıyla, çıkarılan blokların hem ahlaki hem de temiz olduğunu göstermek istediklerini açıklamıştı. Fakat topluluktan gelen tepkiler bu alanda politika değişikliğine gidilmesini gerekli kıldı.

  Taproot Desteği Dahil Edilecek

  Bu duyurulara rağmen artan tepkiler neticesinde Marathon madencilik firması politikasını değiştirerek geri adım atmak durumunda kaldı. Bitcoin topluluğunun baskıları ardından göreve sadece 1 ay önce gelen yeni CEO Thiel, yaptığı açıklama ve hamlelerle bu politikayı uygulamayacağını belli etti.

  Marathon Digital Holdings CEO’su Fred Thiel, uygulanacak politikalar arasında BTC Taproot desteğinin de yer alacağını ifade etti: “Yaklaşık 30 gündür görevde olmama rağmen sizlere heyecan verici bazı değişikliklerden bahsetmek istiyorum. Bu hafta Marathon olarak tüm madencilerimizi Bitcoin 0.21.1 düğüm standartlarına getireceğiz. Buna Taproot desteği de dahil olacak. Bitcoin Core düğümü standartlarına geçerek, blokzincir üzerindeki tüm işlemleri diğer madenciler gibi onaylayacağız ve hiçbir işlemi sansürlemeyeceğiz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle