Galaxy Digital XRP rallisini eleştirdi

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, XRP’nin bu hafta gösterdiği yükselişi eleştirdi. SEC Ripple dava sürecinden kaynaklı uzun süre ciddi değer kaybı yaşayan XRP bu hafta piyasanın genel yükseliş eğiliminin etkisi ile ciddi fiyat artışı yaşadı. Bu yükselişin bir anlam ifade etmediğini belirten Mike Nocogratz, XRP topluluğundan ciddi eleştiriler aldı.

  Kripto para sektöründe bu hafta önemli hareketlilikle yaşandı. Coinbase hisselerinin Nasdaq’ta listelenmesi üzerine kripto paralarda ciddi yükselişler yaşandı. Bu genel yükseliş için uzun zamandır yaşadığı değer kaybı ile gündeme gelen XRP, dikkat çekti. SEC Ripple dava sürecinden kaynaklı birçok borsada askıya alınan XRP, hem dava sürecindeki olumlu gelişmelerin hem de kripto piyasasındaki olumlu havanın etkisi ile yükselişe geçti. XRP’ni gösterdiği inanılmaz performansın ardından Galaxy Digital CEO’su Mike Novograzt konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  XRP’nin yukarı yönlü hareketliliği XRP topluluğunda sevinç yaratırken, Mike Novogratz ise XRP yükselişini bir anlam ifade etmediğini belirtti. Bu açıklamanın nedeni olarak ise SEC’nin XRP’yi menkul kıymet olarak tanımlaması gösterildi. Mike Nocograzt açıklaması ile XRP topluluğunun tepkisi ile karşı karşıya kaldı.

  Milyarder Novogratz ile XRP topluluğu arasında gerilim yaşandı

  Mike Novogratz’ın XRP rallisi ile ilgili olumsuz açıklamalar yapması üzerine XRP topluluğu tepki gösterdi. Novograzt XRP topluluğundan gelen tepkilerin üzerine yaptığı yeni açıklamasında XRP’ninen büyük hissedarları arasında yer aldığını belirtti.

  XRP topluluğunun Novogratz’ın açıklamalarını eleştirmesi üzerine, ünlü milyarder kendisinin SEC olmadığını ve Ripple ile ilgili bir sorunu olmadığını belirtti. En büyük XRP hissedarlarından biri olduğunu belirten ünlü isim sadece XRP artışındaki nedeni anlamadığını belirtti. Novogratz, XRP topluluğunun Ethereum yorumlarına da yanıt verdi. SEC’nin ETH’yi menkul kıymet olarak tanımlamadığını aktaran milyarder bu nedenle ETH yükselişinin normal olduğunu açıkladı.

  Mike Novograzt DOGE yükselişi ile ilgili de uyarıda bulunmuştu

  Mike Novogratz XRP öncesinde, yükselişi ile dikkat çeken Dogecoin hakkında da eleştirilerde bulunmuştu. Ünlü milyarder DOGE’nin balon olduğunu ve yükselişini devam ettirmeyeceğini açıklamıştı. Novogratz DOGE yatırımları ile ilgili uyarıda bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle