Kripto Para

Alman fonlarının yarısının ilgisi BTC’de!

  Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın Almanca konuşulan ve “DACH Bölgesi” olarak isimlendirilen bölgede yapılan 70’ten fazla yatırım fonu anketinin sonuçları açıklandı. Ankete göre fonların %46’sı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto para birimleriyle ilgileniyor.

  Kripto para piyasalarının son dönemlerde çok hızlı ve ciddi ölçülerde büyüme elde etmesi, kripto paraların neredeyse tüm dünyaya yayılmasını sağladı. Dünyanın her noktasından yatırımcılar sektöre çeşitli şekillerde ve çeşitli amaçlarla giriş yaptı. Ocak ayında 100 milyon civarında olan toplam kripto para yatırımcı sayısı, Haziran sonunda 221 milyonu aştı. Bu katlanarak gelişen büyüme, şirketlerin ve büyük fonların da kripto paralara ilgi duymaya başlamasını sağladı. Bu alanda yapılan bir anket, duyulan ilgiyi gözler önüne seriyor.

  Fonların Yaklaşık Yarısı BTC ve ETH Gibi Kripto Paralara İlgi Duyuyor

  Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın Almanca konuşulan ve “DACH Bölgesi” olarak isimlendirilen bölgede yapılan 70’ten fazla yatırım fonu anketinin sonuçları ortaya çıktı. Ankete göre, fonların %46’sı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paralara ilgi duyuyor. Ankette, Alman fonlarının %88’inin Bitcoin’e yatırım yapmadığı görülüyor. Söz konusu Alman fonlarının, ankete göre %4’lük kısmı Bitcoin’e yatırım yapmış durumda ve kalan %8’lik kısmı da kararsız durumda.

  Fonların Çoğunluğu 3 Yıl İçin Kriptolara Uzak Görünüyor

  Öte yandan ankete göre fonların %6,6’sı geç aşamada planlama yaptı ve DACH Bölgesi’nde kripto holding fonlarının 2 katından fazlasına bu yıl yatırım yapacak. Fonların %13,2’lik bölümü yatırım yapmayı istiyor ancak yine de bu alanla ilgili araştırma çalışmalarına devam ediyor. Fonların %26,3’lük bölümü ise dijital varlıklara merak duyarken, şu an için biraz daha zaman istediğini belirtiyor. Fonların kalan %59,9’luk bölümü ise gelecek 3 yıl içinde kripto paralara yatırım yapma olasılığının çok düşük olduğunu belirtiyor.

  Anketi Yapan Firmanın Açıklamaları

  Anketi, bir teknoloji düşünce kuruluşu olan Mindsmith gerçekleştirdi. Kuruluş bünyesinde yer alan yetkili Arthur Capella konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Araştırmaya göre 3 yıl içinde dijital varlık piyasasına sadece DACH Bölgesi’nden 100 milyar dolardan 657 milyar dolara kadar giriş beklemek mümkün.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle