Kripto Para

PayPal kripto para alımından vaz geçtiklerini söyledi

  Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden PayPal’in kripto para yatırımı yapacağı konuşuluyordu. PayPal’in üst düzey yöneticisi, şirketin böyle bir hedefinin olmadığını açıklamasıyla öne çıktı…

  Kripto paraların gelecekte gösterebileceği potansiyele inanan ve bunu sık sık dile getiren PayPal şirketinden beklentilerin tersinde bir hamle geldi. Şirketin üst düzey yöneticileri, nakit rezervin bir kısmını Bitcoin’e (BTC) yatırmayı düşünmediklerini açıkladı. Kripto para topluluğunda hayal kırıklığı yaratan bu açıklamalar BTC fiyatına da olumsuz yansıdı.

  Tüm beklentilerin aksine PayPal şirketi büyük ihtimalle Bitcoin satın almaktan vazgeçti. Kurumlar tarafından kripto para birimlerine ve özellikle Bitcoin’e ilgi duyulmasına rağmen PayPal farklı bir hamle yaptı. PayPal finans kurulu başanı (CFO), şirketin rezervlerinin Bitcoin’e ayrılmayacağını söylemesi dikkat çekti.

  PayPal’den Yatırım Konusunda Geri Adım 

  Kripto paralar ve dijital cüzdanlar konusunda tüm yenilikleri ve projeleri yakından takip eden PayPal şirketinden Bitcoin yatırımı konusunda geri adım geldi. Buna göre şirket nakit rezervlerinin bir kısmını kripto paralara yatırmayacak. Kripto para basınında yer alan haberlere göre, Paypal CFO’su John Rainey, şirketin herhangi bir kripto para alımı yapmayacağını söyledi.

  Dev ödeme şirketinin üst düzey yöneticisi, buna rağmen şirketin ödeme ağını geliştirmeyi tercih ettiklerini aktardı. Kripto para uzmanları ve yorumcuları şirketin kripto paraların önemini fark ettiğini ve geri dönüş olmadığının farkında olduğunu kaydetti. PayPal CEO’su Dan Schuman, dijital cüzdanların kripto paralar için tamamlayıcı olduklarını açıkladı.

  Bitcoin Yatırımı Yapılmayacak

  PayPal CEO’su Dan Schuman, şirketin elinde 360 milyon dijital cüzdan bulunduğunu vurgulayarak şu açıklamaları yaptı: “Şirketin elindeki nakitle kripto paralara yatırım yapmayacağız. Ama önümüzdeki büyüme fırsatlarından yararlanmak istiyoruz. Şu an sağladığımız hizmetler, bizim yatırım yapmak istediğimiz ve sonucunda ekosistemde büyümeyi sağlamak istiyoruz.”

  Bu haber ve açıklamalar ile birlikte kripto para topluluğunda büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Tesla ve MicroStrategy gibi kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto para alım listesine PayPal eklenmedi. Dünyaca ünlü ödeme devinin bu açıklamaları kripto para piyasasını olumsuz etkiledi ve BTC fiyatında düşüşü hızlandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle