Ontology (ONT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Kripto para sektörünün genişlemesi ve güç kazanması ile birlikte, kurumsal şirketlerde hizmetlerinin bir kısmını Blockchain’e taşımaya başladılar. İşte tam bu noktada pek çok avantajı sunan ONT Coin ise çok araştırılan kripto paralar arasında yer alıyor. Bu yazımızda ONT Coin hakkında bilgileri sunacak, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte hangi noktada olabilir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Ontology (ONT) Coin Nedir?

  Ontology (ONT) Coin, kişisel veri ihlalinin önüne geçerek kripto para işlemleri için etkileşime geçmeyi sağlayan Ontology ağının yerel kripto para birimidir. ONT Coin sahibi şirketler, Ontology ağında oldukça karmaşık ve çeşitli projeleri gerçekleştirebilirler. NEP-5 token olarak hayatına başlayan ONT Coin, ardından kendi sistemine geçiş yapmış olan bir blockchain ağıdır. İşletmeler kendi Blockchain ağlarını inşa etmek için ONT Coin kullanabilirler. Ayrıca ONT Coin gizlilik özellikleri de bulunan bir coin’dir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Ontology (ONT) Coin projesinin amacı kurumsal yatırımcı kitlesine ve çalışmalarını Blockchain’e taşınma amacı olan şirketlere özel çözümler sunmaktır. Projede diğer hedef, çeşitli gerçek senaryoların Blockchain’e aktarılabilmesini sağlayan Ontology ağını oluşturmaktır. Bu amacına ulaşan proje sayesinde, şirketler gelişmiş gizlilik, kendilerine ait blockhain ağını inşa etme, gerçek hayata uygun kullanım senaryolarını ağa taşıma imkanlarını bulurlar. Projenin diğer niteliklerini öğrenmek için https://ont.io/wp/Ontology-Introductory-White-Paper-EN.pdf linkinden Whitepaper’ı okuyabilirsiniz.

  Ontology Coin Yorum

  ONT Coin hakkında yorumlara bakıldığında, daha çok ticari amaçlara sahip olan yatırımcıların görüşlerine ulaşılıyor. Kripto para yatırımlarını ve bu alana hizmetlerini entegre etmeyi seçen şirketler, transferden, ödemeye kadar her alanda ONT Coin ile işlem yaptıklarını belirtmişler. 

  ONT Coin Geleceği

  ONT Coin geleceğini değerlendiren analistler, bu kripto paranın ilerleyen süreçte değerlenebileceğini aktarıyorlar. Analistlere göre, ONT Coin, 2021 yılı Temmuz ayı içinde 1.25 dolar ile 1.30 dolar bandı arasında yükseliş yapabilir. 2021 sene sonunda ise 4 dolar ile 4.50 dolar arasında bir fiyatın oluşabileceği belirtiliyor.

  1 ONT Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Anlık verilere göre 1 ONT fiyatı %ontology+try% TL. Döviz cinsinden ise %ontology+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ontology fiyatı 24 saatte %ontology+yuzde%.

  ONT Coin fiyatı, yatırımcıların alım veya satım kararlarına göre, piyasadaki arzının artışına ve volatiliteye göre değişime uğrayabilir. Buna bağlı olarak anlık fiyat takibi ardından yatırıma yönelik karar almak doğru olacaktır.

  Ontology (ONT) Coin Nasıl Alınır?

  Ontology (ONT) Coin almak için atılan adımlar:

  • 1. Adım: ONT Coin, Binande, Huobi Global, Gate.io gibi işlen hacmi geniş borsalarda işleme girer. İlgili borsalar arasından tercih yapılmalı ve platforma girilmelidir.
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açılışı yapılırken, gelen KYC işlem adımları tamamlanmalıdır. 
  • 3. Adım: Kimlik tanımlama tamamlandıktan sonra ise açılan hesaba para yatırılır.
  • 4. Adım: Bu bölümde artık ONT Coin paritesine erişim sağlanacak olan borsa işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Sayfada görülen güncel fiyattan yada avantajlı olduğu düşünülen yeni bir fiyat girişi üzerinden ONT Coin alım emri iletilir.
  • 6. Adım: Emrin onaylandığı anda ise ONT Coin miktarı, hesabın sanal cüzdanına yansır. Bakiye bu alanda saklanabilir veya daha yüksek güvenlik alanda saklama için donanım cüzdana aktarılabilir.

  Adımları doğru izlediğiniz takdirle satın alma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Ontology (ONT) Coin avantajları:

  • Blockchain Ağ Oluşturma: ONT Coin, şirketlere karmaşık yazılımlara ihtiyaç duymadan kendilerine özel blokchain ağını yaratabilme imkanını sunar. Bu kapsamda gerekli tüm hazır dijital veri ve materyaller ONT Coin ödemesi ile alınır.
  • Hız: ONT Coin hem cüzdanlar arası transferde hem de alım-satım’da uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırır.
  • Düşük Masraf: ONT Coin, takasta ve sınır ötesine transferde masrafları düşük oranlar üzerinden keser.

  Dezavantajları Ne?

  Ontology (ONT) Coin dezavantajları:

  • Şirketlere Hitap: ONT Coin projesi, bireysel yatırımcıların ihtiyaç duymayacağı bir dizi prosedürü şirketler için sunar. Kısa vadeli alım-satım ile kara değil daha çok kurumsal yatırımcılarının işlemlerine yönelir. 
  • Saldırı Riski: ONT Coin, borsalara bağlı sanal cüzdan altında saldırı riskleri ile karşılaşabilir. Bu durum anacak, borsa saldırıya uğrarsa gündeme gelebilir. Yine güvenlik için donanım cüzdanlarda saklaması tercih edilir.  

  Sonuç Olarak

  Ontology ağında çalışan ve şirketlere özel çözümleri sunan ONT Coin, 2021’de değerlenmesi beklenen kripto paralar arasında bulunuyor. Gizlilik, hız, gerçek verileri Blockchain’e taşıma avantajlarını sunan ONT Coin, kurumsal yatırımcıların ilgisini çekiyor. Fiyat anlamında henüz kendisinden beklenen büyük patlamayı henüz  gerçekleştirmemiş.

  Fakat analist görüşlerine göre yeni bir boğa sezonunda parlayan bir yıldız olabilir. Zira kripto para sektöründe kurumsal firmaların varlığı hızla artıyor. ONT coin’de kurumlara sunduğu avantajlar ile kendisini ispatlayabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle