Ontology (ONT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Yüksek güvenlikli veri aktarımını mümkün kılan ONT Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sizlere sunacağız. Kurumların blockchain teknolojisini diledikleri esneklikte kullanabilmeleri için bir araç olarak tercih ettikleri ONT Coin nasıl alınır, onun hakkında yorumlar neler, avantajları, dezavantajları ne, gelecekte hangi noktada olabilir sorularına yanıt arayacağız. 

  Ontology (ONT) Coin Nedir?

  Ontology (ONT) Coin, ilk olarak NEP-5 Token’ı olarak piyasaya sürülen ardından ICO ile Ontology platformunun yerel kripto para birimi olan altcoindir. Ontology ağında bulunan kullanıcılara ödül olarak dağıtılır. ONT Coin, kişisel verileri gizli tutarak kripto para yatırımı yapabilmeye iman veren altcoindir. 

  Ontology (ONT) Coin Yorum

  Analistler, ONT Coin hakkında yorumlarında onun sağlık sektörüne ilişkin yenilikler getireceğini belirtiyorlar. Özellikle kişisel verileri gizli olması gereken, katı gizlilik kurallarına tabi olan hasta kayıtlarının, yetkili iki şirket arasında kriptografik şifreler ile gönderimi ONT Coin ödemesiyle yapılabiliyor. Bu işlem için ise Ontology platformu kullanılıyor. Avantajlı veri transferi ve verileri yabancılardan korum imkanlarını sunan ONT Coin’in geleceğin yıldızı olacağı yorumlarda yer alıyor.

  ONT Coin yatırımcıları ise akıllı sözleşme ile işlem yapma aşamasından ONT Coin ile pratik bir modelden yararlandıklarını belirtiyorlar. DDXF modeli sayesinden verileri token haline getirebildikleri, ekstra akıllı sözleşmeleri devreye sokarak güvenli işlem yapabildiklerini belirtiyorlar.

  Ontology (ONT) Coin Geleceği

  ONT Coin gelecekte popüler olması beklenen altcoinleri arasındadır. Analistler, onun kurumsal şirketlere hitap ederek başarıyı yakalayacağını düşünüyorlar. 5 sene içinde 4 dolarlık fiyat değerine ulaşmış olması bekleniyor.

  Analistler ONT Coin’in 2021 yılının ilk yarısını değer kazanımı ile kapatacağını düşünüyorlar. 2021 Nisan ayında ONT Coin’in %4’lük değer kazanımını aşacağını düşünüyorlar. 2021 ikinci yarısının sonunda ise ONT Coin fiyatının 2 dolar düzeyine yaklaşacağı vurgulanıyor.

  Ontology (ONT) Coin Fiyatı

  Bugün itibari ile güncel verilere bakıldığında 1 ONT fiyatı %ontology+try% TL. Döviz cinsinden ise %ontology+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ontology fiyatı 24 saatte %ontology+yuzde%.

  Bu fiyat piyasa volatilitesine bağlı olarak anlık değişime uğrayabilir. Bu yüzden ONT Coin ve diğer tüm kripto paraların güncel fiyatları takip edilerek alım-satım yapılır.

  Ontology (ONT) Coin Nasıl Alınır?

  Ontology (ONT) Coin almak için internet yoluyla Binance, Huobi Global, Bithumb, Bittrex, KuCoin, OKEx, BigOne, Huobi Korea, AsendEX, Phemex, Indodax gibi ilerleyen kripto para borsalarından seçilene erişilir. Borsa platformu ana sayfasından “yeni kayıt“ sekmesine tıklanır. Gelecek tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılıp, hesap açılış onayı verilir.

  Yeni sayfadan “para yatır“ işlem sekmesine tıklanır. Açılan tablodan hesaba gönderilecek para birimi, tutarı seçilip, kredi kartı yada banka hesabı üzerinden kripto hesaba para transferi yapılır. Açılan yeni sayfadan “kripto para al“ işlem başlığına girilip, gelen tablodan ONT altcoin birimi ve alınacak miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Alınan ONT Coin miktarı cüzdana yansır.

  Avantajları Neler?

  ONT Coin’in en büyük avantajı, blockchain ağında esnekliği sağlamasıdır. Bir şirket ONT Coin ödemesi ile Ontology blockchaini üzerinden yepyeni ve kendine özel bir blockchain kurabilir. Burada verilerini göstermek istemediği iş partnerlerinden verilerini koruyarak, kendine ait başka hesaplara veri transferi yapar. Hem gizlilik hem de hız avantajlarını deneyimler.

  ONT Coin doğrudan kredi kartı ile satın alınabilir. Pratik alım-satım avantajının yanında, arbitraj imkanını en iyi şekilde sunar. Çünkü fiyat değerlerinin düşük oranda görüntülenebildiği Asya kripto para borsalarının listelerinde yer alır. Burandan alınan ONT Coin’ler Binance gibi işlem hacmi yüksek borsalarda daha pahalıya aynı dakikalarda satılabilir.

  Dezavantajları Ne?

  ONT Coin dezavantajı merkeziyetsiz finansal işlemleri yapmak isteyenlere yüksek oranda hitap etmemesidir. Kredi almak isteyenlerden ziyade, Ontology ağındaki ONT Coin dağıtımı üzerinden pasif gelir elde etmek isteyenler için uygun koşulları sunar.

  Fiyat oynaklığına sahip olması, her an fiyat takibi yaparak alım-satım emri verme şartını ortaya çıkarır. Bu dezavantajı ise her kripto para biriminde görüyoruz. 

  Sonuç

  Ontology (ONT) Coin gelecekte kurumsal şirketlerin özellikle de sağlık sektörünün en çok kullanabileceği altcoinler arasında görülüyor. İşlem hacmi geniş borsalarda yer alan ONT Coin fiyatının 2021 yılı içinde artması bekleniyor. ONT Coin’in bu yüksek performansını devam ettirip ettiremeyeceğini ilerleyen süreçte birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle