Kripto Para

Norveçli dev şirketten Bitcoin'e destek

  Lider kripto para Bitcoin’e olan kurumsal ilgi günden güne artarken, yeni bir yatırım haberi de Norveçli endüstriyel holding şirketinden geldi. Akar ASA şirketi Bitcoin ve blockchain teknolojisine yönelik yatırımlar için yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

  Norveç merkezli endüstriyel holding şirketi Akar ASA, yaptığı basın açıklaması ile Seetee AS isminde yeni bir şirket kurduklarını açıkladı. Seetees AS şirketi Bitcoin ve blockchain teknolojisine yönelik yatırımları aynı çatı altına toplamayı hedefliyor. Şirketin ilk aşamada 58 milyonu aşkın Bitcoin yatırımı yapacağı da açıklandı. Tüm likit yatırım yapılabilen varlıklarını yeni şirket bünyesinde toplayacağını açıklayan Akar ASA, kripto para sektöründe aktif olma hedefinde olduklarını da duyurdu.

  Akar ASA tarafından hayata geçirilen Seetee AS şirketi ile Bitcoin doğrulama işlemlerinin yanı sıra blockchain teknolojilerine yönelik yenilikçi ve yaratıcı projelere imza atılması da planlanıyor. Blockchain teknolojisi kapsamında siber güvenlik başta olmak üzere birçok alanda Akar ASA şirketinin endüstriyel başarılarından ve deneyiminden faydalanmayı planlayan şirket, Bitcoin ekosistemindeki sorunlar yönelik yenilikçi çözümler üretme hedefinde olacak.

  Akar ASA ve Blockchain Teknoloji Şirketi Blockstream Ortak Oldu

  Akar ASA şirketi yaptığı basın açıklaması ile yalnızca yeni kurulan Seetee AS şirketinin duyurusunu değil, aynı zamanda yeni ortaklıkların duyurusunu da yaptı. Bu yeni şirketin Bitcoin piyasasında ve blockchain teknolojisine yönelik projelerde aktif şekilde var olmasını amaçladığını açıklayan Akar ASA, bu yolda birçok ortaklık kurmayı hedeflediklerinin ve ilk ortaklıklarını da Kanada merkezli bir blockchain teknoloji şirketi olan Blockstream ile gerçekleştirdiklerini duyurdu. Basın açıklamasında bu ortaklığın ilk çalışmasının Bitcoin madenciliği olacağı da belirtildi.

  Dev Kuruluşlar Yeni Endüstriyel Fırsatlar İçin Heyecanlı

  Akar ASA bünyesinde kurulan Seetee AS ve Kanada merkezli blockchain şirketi Blockstream ortaklığının basın toplantısı ile açıklanmasının ardından Akar ASA CEO’su Oyvind Eriksen konu ile ilgili görüşlerinin paylaştı.  Bu ortaklık ile Bitcoin ve blockchain teknolojisinin sunduğu birçok endüstriyel fırsata ulaşılacağını açıklayan Eriksen,  bu konuda heyecanlı olduklarını ve Bitcoin ekosistemine katkı sunmak için heyecanlandıklarını belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle