Kripto Para

Avangard moda devi Balenciaga BTC ve ETH ödemelerini kabul edecek

  Avangard modanın tanınmış dev markası Balenciaga, kripto benimsenmesine önemli katkı sağlayacak bir adım atmaya hazırlanıyor! Amerikalı müşterileri için alternatif ödeme seçenekleri sunmayı düşünen şirket rotayı kriptoya çevirdi. Fransız lüks marka, ABD’de BTC ve ETH ile ödeme kabul edeceğini duyurdu ve tarih olarak gelecek aya işaret etti!

  Fransız Avangard moda devi Balenciaga, Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) kripto ile ödeme devrine önümüzdeki ay resmen start veriyor! Şirketten yapılan açıklamada alternatif ödeme yöntemi olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) seçildiğini, önümüzdeki ay ABD’de bu iki dijital para birimi ile ödeme alınacağı bildirildi.

  Oynaklıklar Fransız Şirketi Etkilemiyor!

  Kripto piyasalarında yaşanan oynaklık, Balenciaga’dan gelen hamlenin sorgulanmasına yol açarken şirkete göre hiçbir sorun yok! Moda devi adına konuşan sözcü, işletmenin kripto tarafından desteklenen bir gelecek beklediğini ifade ederken döviz piyasası oynaklıklarının bu beklentileri ve Balenciaga’yı etkilemediğini açıkladı.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada kripto para birimlerinin uzun vadeli olarak incelenmeye devam edileceği belirtildi ve dalgalanmaların da bu inceleme kapsamında ele alınacağı kaydedildi. Şirketin ABD’de, Beverly Hills’deki Rodeo Drive’da ve New York’taki Madison Caddesinde olmak üzere önemli yerlerde mağazaları bulunurken, e-ticarette de epey aktif olduğunu da eklemek isteriz.

  Moda Yönünü Kriptoya Çeviriyor!

  Lüks moda markaları birbiri ardına kripto para birimlerini ödeme yöntemleri arasına eklemeye devam ediyor. Balenciaga’nın da katılığı ve Mart ayında bazı Premium perakendecilerin de katıldığı bu akımda Bitcoin ve Ethereum öne çıkarken; DOGE, LTC ve SHIB gibi para birimleri de repertuarda yerini almaya devam ediyor.

  Modada Kriptonun Devrim Yaratması Bekleniyor!

  Moda devlerinin artan kripto ilgisini Tag Huer’in CEO’su Frederic Arnault değerlendirdi. CEO, kişisel portföyünde NFT ve diğer Web3 varlıklarına yer vermenin yanında kripto para birimlerinin modada devrim yaratacağına inanıyor. Arnault, “Bitcoin ticaretinin başlangıcından bu yana kripto para birimlerinin gelişimini yakından izliyoruz. Dalgalanmalara rağmen, öncü bir tavır sergileyen avangard bir saatçi olarak Tag Heur’un yakın gelecekte küresel olarak entegre bir teknoloji olma vaadini benimseyeceğini tahmin ediyorduk.” diyerek karalarının sürpriz olmadığını belirtti.

  Gucci, Web3 odaklı bir ekip kurarken, Adidas ve Al Dente Sandbox üzerinde sanal mülkler inşa ediyor. Değişim rüzgarları Morgan Stanley’in de dikkatini çekti ve lüks markalı NFT pazarının 2030 yılına kadar 56 milyar dolara ulaşabileceği tahminini yayınlattı!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle