Kripto Para

BTC borsa çıkışları son 5 yılın zirvesinde!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, yaklaşık 40 bin dolar seviyelerinde gezinmeye devam ederken önemli detaylar ortaya çıktı. Zincir içi verilere göre 2016 yılından bu yana 5 yıl içinde en büyük borsadan net çıkışlar kayıtlara geçti…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki 40 bin dolar savaşı sürüyor. BTC fiyatı bu seviyenin üzerinde tutunmaya çalışırken blockchain ölçümleri de dikkat çekti. BTC blok zinciri, 2016 yılından bu yana son 5 yıl içinde şimdiye kadarki en büyük borsadan net çıkışlara tanıklık etti.

  Kripto para yatırımcıları ve analistleri tarafından yakından takip edilen bu veriler, Bitcoin fiyatının ne yöne gideceği konusunda da kafalarda soru işareti bıraktı. Son 24 saat içinde Bitcoin borsa bakiyesi toplamda 60 bin dolardan fazla BTC düştü. Kripto para uzmanları, bu verilerin kesinlikle bir yükseliş göstergesi olarak kabul edildiğinin altını çizdi. 

  BTC Fiyatları Yükselişe Geçebilir

  Bitcoin toplam arzındaki bir kıtlığın BTC fiyatını daha da yükseltmesine muhtemel olarak bakılıyor. Bitcoin ağı ile etkileşime giren benzersiz varlıkların sayısı da geçtiğimiz hafta önemli bir ölçüde artış gösterdi. Bu konu hakkında yeni bir rapor yayınlayan blockchain izleme platformu Glassnode analistleri şunları söyledi: 

  “Bitcoin, geçen hafta Aktif Varlıklarda bir canlanma gördü ve günde 250 bin aktif varlıktan 325 bin aktif varlığa yüzde 30 artış gösterdi. Bu faaliyet derecesi, 2020 yılının 2. çeyreğinde BTC fiyatlarının 11.3 bin dolar civarında olduğu Temmuz 2020’de sürdürüldü.

  Popüler Analistten Çarpıcı Yorumlar

  Popüler kripto para analisti Willy Woo, küçük yatırımcıların boğa piyasasının devam etmesinde çok önemli bir rol üstlendiğini hatırlattı. Deneyimli analist bu konuya şu ifadelerle değindi: “Her gün “sat”larını istifleyen karidesler tarafından emilen toplam kripto paraların bir ısı haritası. Görünürde bir işaret veya ayı piyasası yok. Karidesler = tüm adreslerinde 1 BTC’den az sahibi olanlar. Karidesler, boğa piyasasının orta ve geç aşamalarını kontrol eder.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle