Kripto Para

OKX’ten ikinci rezerv kanıtı raporu! ETH arzında artış

  Popüler kripto para borsası OKX kullanıcılarına borsa rezervini anlık olarak görüntüleyip verileri indirebilecekleri bir güncelleme yaptı. OKX borsasının rezerv kanıtı sistemine geçmesinde FTX’in iflası sonrası yaşanan güvensizlik ortamı etkili oldu…

  Kripto para borsaları peş peşe rezerv kanıtı (PoR) raporu yayınlarken, azalan yatırımcı güveninin yeniden inşa edilmeye çalışıldığı görülüyor. Sektördeki dev kripto para borsalarından gelen bu hamlelerin bir yenisi OKX platformundan geldi. Popüler kripto para borsası, kullanıcıların borsa rezerv bilgilerine ulaşabilecekleri bir güncelleme yaptı. 

  Kripto dünyasının önde gelen borsalarından biri olarak gösterilen OKX basın açıklaması yaptı. Buna göre kullanıcılar eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebilecekler. Bunun yanı sıra borsanın varlıklarının güvenliğini kendilerine göre değerlendirme imkanı bulacaklar. Söz konusu güncelleme OKX borsasının ne kadar şeffaf hizmet verdiğini göstermek için atılan adımlar arasında sonuncu oldu.

  OKX Rezervi Görüntülendi 

  Daha önce rezerv kanıtı raporu yayınlayan OKX bu alanda yeni bir güncelleme daha yaptı. OKX kullanıcıları borsa verilerini kendi istedikleri zaman görüntüleyip varlıkların güvende olduğunu tespit edebilecek. Son verilere göre OKX’in cüzdanlarının 112.192 Bitcoin (BTC) kullanıcı bakiyesine karşılık 113.754 Bitcoin (1.87 milyar dolar) tuttuğu görüldü. Bu, 22 Kasım’da yayınlanan ilk rapora göre yüzde 102’den hafif bir düşüşle yüzde 101’lik bir Bitcoin rezerv oranı anlamına geliyor.

  OKX borsasının Bitcoin rezervinde yüzde 1 oranında gerileme olsa da diğer varlıkların son durumu merak konusu oldu. Stabilcoin Tether’in (USDT) rezerv oranı yüzde 101’de sabit kalırken, Ethereum’un (ETH) rezerv oranı yüzde 102’den yüzde 103‘e artmasıyla altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Kripto analiz firması Nansen, OKX borsasının adreslerini takip ederken kullanıcıların BTC, ETH ve USDT varlıkları toplam rezervin yüzde 90’ından fazlasını oluşturuyor. 

  FTX Sonrası Borsalar Güven Tazeliyor

  Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan FTX’in ani iflasıyla birlikte borsa kullanıcılarının bu platformlara olan güveni sarsılmıştı. FTX’i çöküşe götüren süreçte müşteri fonlarının kullanıcı adına tutulduğu iddia edilirken başka işlemlerde kullanılması yatırımcıları tedirgin etmeye başladı. Bunun üzerine sektörün önde gelen borsaları, kullanıcı fonlarının başka bir yerde kullanılmadığı ve borsanın kasasında tutulduğunu gösteren rezerv kanıtı raporlarına başladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle