Kripto Para

Kripto piyasası gaza bastı! 50 milyar dolar arttı

  Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinde görülen toparlanma belirtileri, kripto para piyasasının geneline olumlu yansıdı. Piyasa sadece 1 gün içinde 50 milyar dolar artmasıyla yatırımcıları sevindirmeye yetti…

  Uzun bir süredir düşüş sinyalleri ile boğuşan kripto para piyasasında nihayet yüzleri güldüren gelişmeler yaşanmaya başladı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanma belirtileri, popüler altcoinler başta olmak üzere kripto para piyasasının geneline olumlu yansıdı. 

  Kripto para piyasası son 24 saat içinde 50 milyar dolar artış gösterdi. Bununla birlikte piyasadaki toplam dijital varlıkların değerinin 1.3 trilyon dolara kadar yükselmesi heyecan yarattı. Bu yükseliş ile birlikte pek çok kripto para birimi günü yatırımcısına kazandırarak kapatmayı başardı. 

  “BTC Fiyat Hareketleri Yakından Takip Edilmeli”

  Lider kripto para birimi BTC fiyatı 30 bin dolar fiyat seviyesinin altına düşmesi ile yatırımcılarını korkutmuştu. BTC son bir hafta içerisinde düşüş eğilimindeydi. Ancak son 24 saatte gelen toparlanma belirtileri yatırımcıları sevindirdi. Bununla birlikte Analistler ve uzmanlar, piyasanın yönünün nereye gideceği konusunda fikir ayrılığı yaşıyor.

  Analist ve yatırımcı Josh Rager, Bitcoin fiyat artışlarının takip edilmesi gerektiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: “Şimdi, burada birkaç şey yapabilirsiniz; ilk olarak onay almadan can sıkıcı bir şekilde yükselişe geçin. Ya da Seviye 3’teki yükseliş talebi ile daha yüksek seviyelerde bir kırılma için onay bekleyin. Gün içerisinde alım satım yapın.”

  Elon Musk Piyasayı Canlandırdı

  B-Word Konferansına katılan Tesla CEO’su Elon Musk, şirketleri SpaceX ve Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yaptığı açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Bunun yanı sıra Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’i elinde tuttuğundan bahsetmesiyle kripto para piyasasını yeniden canlandırmayı başardı.

  Tesla’nın yakında ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağının sinyallerini veren ünlü milyarder, BTC enerji üretimi ile ilgili şunları söyledi: “Bitcoin’in enerji kullanımında olumlu bir eğilim var gibi görünüyor. Yenilenebilir enerji üretimi yüzde 50 veya üzerindeyse ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir eğilim var ise kripto para birimi ödemelerini kabul edebiliriz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle