Kripto Para

Coinbase borsası 77 milyar dolarlık değerleme aldı

  En popüler kripto para borsalarından Coinbase, halka arz edilmeye hazırlandı. NASDAQ borsasında tam 77 milyar dolarlık değerleme alan Coinbase, halka arz etmek için gün saymaya başladı…

  Kripto para sektörünün önde gelen borsalarından Coinbase halka arzı ile ilgili yeni gelişmeler, kripto para basınına yansıdı. Dev borsanın NASDAQ’dan 77 milyar dolarlık değerleme alması çok konuşuldu. Buna göre geçen hafta hisse başına 303 dolarla anlaşan Coinbase, NYSE sahibi ICE’tan daha büyük olacak.

  Birkaç ay içinde Coinbase borsasının halka arz işlemlerinin gerçekleşmesi bekleniyor. ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan şirket, hisse başına 303 dolar ile NASDAQ’a kote olacak. Söz konusu değerleme sonucu borsa, New York Borsası sahibi Intercontinental Exchange’den daha değerli hale gelecek.

  Coinbase Borsasından Açıklama Gelmedi

  Kripto para borsasına yakın bir kaynak, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Haftalık olarak yapılan üçüncü işlem, cuma günü hisse başına 303 dolardan kapandı. İlk hafta 200 dolardı, ikinci hafta 301 dolar ve üçüncü hafta 303 dolara ulaştı. Şu an, bir nevi fiyat keşfi oluyor.”

  Öte yandan Coinbase konu ile ilgili resmi açıklama yapmayı reddetti. Halka arz için gün saymaya başlayan dev kripto para borsası, çalışanların ve yatırımcıların nakit almalarına olanak tanıyor. Borsaya kote olduktan sonra 254 milyon hissenin işleme açık olacağı firma, bazı kaynaklara göre halka arz olacak. Coinbase’in IPO öncesi future kontratları, FTX piyasasında 386 dolar seviyesinde yer alıyor.

  Coinbase Borsasından Dev Adım

  Kripto para topluluğu uzun bir zamandır, dev kripto para borsası Coinbase tarafından halka arz işlemlerini bekliyor. Özellikle Bitcoin (BTC) fiyatı 50 bin doların üstüne çıktıktan sonra, bu gelişmelerin kripto para topluluğunda beklentileri yükselttiği görülüyor.

  Yatırımcılar arasındaki büyük beklentiler göz önünde bulundurulduğunda, Coinbase şirketinin tüm hisselerinin değerini çok daha yüksek seviyelere çıkabileceği düşünülüyor. Fakat bazı kaynaklar bu konu şuna dikkat çekti: “Sadece belli sayıda hisse 300 dolardan el değiştirmiyor. Her hafta, onlarca milyon dolarlık işlem yapılıyor. Bu çok büyük bir miktar.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle