Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Ocak 2024

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik ortamında 40 bin dolar seviyesinde tutunma çabası sürüyor.

  Kripto para piyasası genelinde değer kaybının arttığı 25 Ocak 2024 Perşembe günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Spot BTC ETF onayından sonra gözler Ethereum Spot ETF başvurularına çevrilmişti. SEC Başkanı Gary Gensler, BTC dışında bu ETF’lere fazla anlam yüklenilmemesi gerektiğini ve bunun tek bir kripto parayla sınırlı olduğunu söyleyerek Ether ETF’lerine kapıyı kapadı.

  BTC ETF’i ihraç eden varlık yönetim firması Bitwise, teminat gösterdiği cüzdan adresini açıklayarak bir ilke imza attı. Şeffaflık gösteren şirketin bu adresine çeşitli Bitcoin Ordinals tokenleriyle bağışlar yapıldı.

  Galaxy Digital raporuna göre Grayscale’den milyarlarca dolarlık para çıkış olacağı için BTC’deki satış baskısının aylarca sürebileceği belirtildi. Analistler uzun vadede ETF’lere kayda değer bir giriş olacağını ve bunun sektöre seviye atlatacağını vurguladı.

  Ünlü fon yöneticisi ve ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, kendi ETF’lerine 8 günde 480 milyon dolarlık varlığa ulaştıklarını söyledi: “Bitcoin’in artık ETF paketinde yer almasından ve bu sayede daha düşük fiyatlarla erişilebilir olmasından büyük heyecan duyuyoruz.”

  Analiz platformu CryptoSlam raporuna göre, Solana (SOL) haftalık NFT satışlarında BTC’yi geçti. Son dönemde Ordinals’ler ile gündeme oturan BTC haftalar sonra ilk kez satışlarda geriye düştü.

  Tesla 4. çeyrek bilançosunda BTC varlıklarını paylaştı. Şirketin piyasa dalgalanmasına rağmen yaklaşık 10 bin adet BTC tutmayı sürdürdüğü görüldü.

  CyptoQuant analisti güncel grafikte BTC’nin kısa vadeli ortalama gerçekleşmiş fiyatına yaklaştığına dikkat çekti. Geçmişte defalarca destek ve direnç bölgesi olan seviye 37 bin 800 dolardan geçerken BTC için kritik sınav yaklaştı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC’de ve altcoinlerde volatilite giderek azaldı. Düzeltmenin ne zaman biteceği yatırımcılar tarafından merak edilen soruların başında geliyor. Güncel olarak BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle