Kripto Para

Terraform Labs kurucu ortağı Daniel Shin sorguda!

  Terraform Labs çöküşü ile ilgili flaş gelişmeler gündeme düşmeye devam ediyor! Geçtiğimiz günlerde Karadağ’da yakalanan kurucu ortak Do Kwon sonrası bu kez Daniel Shin sorguya alındı. Mahkemeye çıkan Shin’e yurtdışındaki meslektaşları ve çeşitli konularda sorular soruldu!

  Karadağ’da yakalanan Do Kwon sonrası Terraform Labs davasında önemli gelişmeler aktarılmaya devam ediyor. Sektörde “Daniel Shin” olarak tanınan Terraform Labs kurucu ortağı Shin HYun-Seong sorgulanmak üzere mahkemeye çıkarıldı!

  Daniel Shin Sorguda!

  Daniel Shin, 30 Mart’ta mahkeme tarafından sorguya alındı. Aktarılan bilgiye göre Yargıç Hyun-Seong, “Terra Luna dalışının kurbanlarına söyleyeceği bir şey olup olmadığı” ve “Denizaşırı Terraform Labs temsilcileri ile hiç temas kurup kurmadığı” gibi soruları Shine’e yöneldi.

  Shin ise yöneltilen suçlamalara karşı, “Bu yeniden kurtarma, ilk iddiada yer almayan finansal yatırım dolandırıcılığı suçlamaları ve belirli finansal bilgi ihlalleri, inceleme yapmama ve işletme dışlama ücretleri ekledi” ifadeleri ile kendisini savundu. Shin, şirketin kar elde ederken ödeme hizmetlerini yanıltıcı bir şekilde tanıtmadığını iddia ediyor.

  Güney Koreli Savcılar Tutuklanmasını İstemişti

  Karadağ’da tutuklanan Do Kwon’un iadesi yanında Güney Koreli savcılar, diğer kurucu ortak Daniel Shin’in de tutuklanmasını talep etmişti. Güney Kore, sürecin ilk başından bu yana Terra ve LUNA kazasının üstüne gitmeye devam ediyor. Vergi kaçakçılığı, dolandırıcılık ve manipülasyon gibi bir sürü suçlama yönelttikleri Kwon’un da iadesini isterken, benzer şekilde ABD de Kwon’un ülkesine verilmesini istiyor.

  Öte yandan her ne kadar haklarındaki suçlamalar reddetseler de Terra mağdurları, iki ismin yargılanmasını istiyor. Çöküşü önceden bildiklerine emin olunan bu iki ismin iddialarını kabul etmeyen mağdurlar, özellikle Kwon’un tutuklanmasını “Terra için sonun başlangıcı” olarak değerlendiriyorlar.

  ABD ve Güney Kore Do Kwon’un İadesini İstedi!

  Terraform kurucu ortağı Do Kwon ise geçtiğimiz günlerde Karadağ’da yakalandı. Gözaltına alınan Kwon’un kimliğinin tespit edilmesi ile birlikte ABD ve Güney Kore, Kwon’un kendilerine iade edilmesini istedi. Kwon şu anda Karadağ’da gözaltında tutuluyor. Kwon’un iadesi konusunda Karadağ yeşil ışık yaksa da kimlik belgelerinde sahtecilik gerekçesi ile Kwon’un Karadağ’da hapis yatmak zorunda kalabileceği konuşuluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle