Kripto Para

Dünyaca ünlü tenis yıldızının favorisi: Dogecoin

  Kripto para piyasalarında 2021 yılında inanması güç kazançlar elde eden MEM token’lı kripto paraların öncüsü Dogecoin (DOGE) ünlü isimlerin radarına girmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü Japon tenis yıldızı Naomi Osaka, favori kripto para biriminin Dogecoin olduğunu açıkladı.

  Dogecoin (DOGE) 2013 yılında MEM (sosyal medya şakası) tabanlı, Bitcoin (BTC) parodisi bir kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Hiçbir amacı olmayan DOGE, 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler varlıklarından biri haline geldi ve bu popülaritesini korumaya da devam ediyor. DOGE’un bu denli bir ilgi görmesinin arkasında, kazandığı ciddi değerler bulunuyor. Bu ciddi değer kazançlarının arkasında ise ünlü isimlerin DOGE desteği önemli ölçüde yer alıyor.

  DOGE, Naomi Osaka’nın Desteğini Aldı

  Başta Reddit platformunda WallStreetBets grubunun desteğini alan DOGE, ardından Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da desteklerini aldı. Bu aşamadan sonra çok çılgın grafikler çizen DOGE’a, daha sonra birçok ünlü isimden daha destek geldi. Örneğin NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi milyarder iş insanı Mark Cuban, kulübünün ürün satışlarında DOGE ödemelerini kabul etmeye başladı. Bunun gibi birçok örneğe şahitlik eden DOGE, şimdi de dünyaca ünlü Japon tenis yıldızı Naomi Osaka’nın desteğini aldı.

  “Dogecoin Hakkında Birçok Şey Okudum”

  Yakın tarihlerde Bloomberg ile röportaj gerçekleştiren Osaka, genel anlamda kripto para endüstrisine ilgisinin olduğunu ifade etti. Osaka, bu ilgisini tetikleyenin ise MEM tabanlı kripto para birimi Dogecoin olduğunu söyledi. 4 kez Grand Slam Şampiyonluğu kazanan Naomi Osaka, daha önce Twitter’dan DOGE ile ilgili çok fazla bilgi okuduğunu dile getirdi. Osaka konuya ilişkin olarak “Biliyorum, internette her şey büyüyor. Dogecoin hakkında birçok şey okudum… Yeni ve ilginç bir şey ortaya çıkacak.” sözlerini dile getirdi.

  Servetini DOGE ile DEğerlendirebilir

  Naomi Osaka, “tarihin en yüksek ücretli kadın sporcusu” unvanını geçtiğimiz dönemlerde Serena Williams’ın elinden almıştı. 23 milyon dolardan fazla gelir ile son 1 yılda servetine 60 milyon dolar daha eklemeyi başaran Osaka, Forbes dergisinin hazırladığı listede 1 yılda en fazla kazanan kadın sporcu oldu. 23 yaşındaki dünya yıldızının, bu kazancını DOGE’da değerlendirebileceği ihtimalleri konuşuluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle