Kripto Para

SHIB ve DOGE arasında kazan kaynamaya başladı!

  Kripto para piyasalarının en çekişmeli iki şaka coin’i arasında ipler gerildi. Dogecoin’in (DOGE) kurucu ortaklarından Billy Markus, Twitter üzerinden Shiba Inu (SHIB) içerikli scam tweetlerden şikayetçi olduğunu belirten paylaşımlarda bulunarak, durumu Twitter CEO’su Jack Dorsey’e bildirdi. Markus’un bu paylaşımları, SHIB topluluğunu ayağa kaldırdı.

  Dogecoin (DOGE), 2021 yılının ilk aylarında kripto para piyasalarının şüphesiz en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Uzun süre bu popülaritesini korumayı başaran DOGE, ilerleyen dönemlerde kendisinden esinlenilerek piyasaya sürülen ve daha sonra “Dogecoin katili” olarak da adlandırılan Shiba Inu’ya (SHIB) bu popülaritesinin büyük bir bölümünü kaptırdı. Son dönemlerde SHIB, elde ettiği sert değer artışları ile Dogecoin’i gölgede bıraktı. Sosyal medyada şaka coin’lerin toplulukları arasında, Billy Markus’un paylaşımı ile bir gerginlik başladı.

  SHIB Topluluğu Markus’u Topa Tuttu

  Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus, Twitter üzerinden SHIB topluluğu içerisinde var olan dolandırıcılık hesaplarını eleştirdi. SHIB temalı şikayetlerini Twitter CEO’su Jack Dorsey’e ileten Billy Markus, bu paylaşımlarından dolayı SHIB topluluğunun tepkisini çekti. Markus, SHIB temalı scam tweetlerden şikayetçi bir tavır ortaya koydu ve SHIB ile ilgisi olmayan dolandırıcı hesapların, yüzlerce bağlantısı da dahil olmak üzere bir yorum serisini Twitter üzerinden paylaştı. SHIB toplulukları, Markus’un bu paylaşımları sonrası Dogecoin kurucu ortağını topa tuttu.

  Markus’a Gelen Eleştiriler ve Markus’un Yanıtı

  Shiba Inu topluluğu, Billy Markus’un “projeyi ve ekibi kötü gösteren” bu hesapları paylaşmasına tepki göstererek, Markus’un niyetinin kötü olduğunu iddia etti. Birçok SHIB destekçisi, SHIB’in piyasa değeri bakımından Dogecoin’i zorlamasından dolayı Markus’un bu paylaşımları bilinçli olarak yaptığını iddia etti. Gelen yoğun eleştiriler üzerine Billy Markus topluluğa verdiği yanıtta şu ifadelere yer verdi:

  “Bir kişinin hangi kripto parayı alıp sattığını hiç umursamıyorum. Bu benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bunu bu kadar zorlaştırmanın bir anlamı yok. İğrenç bir proje olup olmaması da beni ilgilendirmiyor.”

  Markus, DOGE Üzerinde Sorumluluğu Olmadığını Hatırlattı

  Billy Markus verdiği yanıtın ardından, ekosistem içinde bariz dolandırıcılık reklamları ya da scam çağırısında bulunan sosyal medya fenomenlerinin yaydığı herhangi bir proje için de bu söylediklerinin geçerli olduğunu söyledi. Markus ayrıca paylaşımlarında, kurucu ortağı olmasına rağmen Dogecoin’in geliştirici ekibinde aktif görev almadığı için DOGE üzerinde hiçbir sorumluluğunun olmadığını da hatırlattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle