Kripto Para

Kripto kışı Nike’ı pas geçti! NFT gelirleri rekor kırdı

  Markasını NFT endüstrisine taşıyan Nike, elde ettiği rekor gelirle dudak uçuklattı! Terra çöküşünün tetiklediği kripto kışına rağmen ünlü spor markası, NFT projelerinden 185 milyon doların üzerinde gelir elde ederek tüm markaları geride bıraktı.

  Pek çok dünya markasının taşındığı NFT endüstrisinde elde edilen gelirler açıklandı. Yüzlerce milyon dolarlık gelirlerin elde edildiği listenin zirvesinde ise dünyaca ünlü spor markası Nike yer aldı. Nike, kripto endüstrisinde yaşanan çöküşe rağmen 185 milyon dolar gelir elde ederek rekor kırdı.

  En Yakın Rakibine Fark Attı!

  Nike, 185 milyon doları aşan NFT geliri ile dijital koleksiyonlarda hakimiyetini resmen ilan etti! Küresel spor markası sektörde en yakın rakibi Adidas’ın tam 10 katı gelir elde ederken, listedeki en yakın Dolce & Gabbana’ya da fark atmayı başardı.

  Adidas, en yüksek NFT geliri elde eden 5. marka olurken, NFT projeksiyonlarından şirket 18,94 milyon dolarlık gelir elde etti. Nike, aldığı 185,3 milyon dolarlık geliri ile sektördeki en güçlü rakibine toz yutturmayı başardı.

  Dolce & Gabbana Moda Liderliğe Oturdu

  Lüks moda markası Dole & Gabbana, tıpkı Nike gibi NFT pazarına giriş yaparak bu alanda projeler üretmişti. Dune verilerine göre ünlü moda markası 25,65 milyon dolarlık NFT geliri elde ederek, Nike’ın hemen arkasından listenin ikinci sırasında yer aldı.

  Tiffany 12,62 milyon dolarlık gelir ile ünlü moda markasını takip ederken, Gucci’nin NFT pazarından aldığı pay 11,56 milyon dolar oldu. Lacoste 1,19 milyon dolarlık gelir ile listenin 10. sırasında yer aldı ve McLaren sadece 582,63 bin dolar ile listede 12. sıraya oturdu.

  Nike NFT Fiyatları Düşüyor!

  Nike, NFT’lerden elde ettiği gelirleri yüksek fiyatlarına borçlu. Öyle ki Şubat ve Nisan 2022 döneminde Dune verilerine göre markanın NFT fiyatları rekor kırıyor. 2021 yılının parlayan yıldızı olan NFT’ler başarılarını 2022 yılının ilk aylarına kadar taşımayı başarsalar da 22 Ağustos tarihi itibari ile Nike NFT fiyatlarında yaşanan gerileme ile 23 bin 986 dolarlık fiyatın görülmesi, yılın başından bu yana sektörde 42 milyar dolarlık kaydedilen satış ivmesinin azaldığını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle