Kripto Para

Ne BTC ne hisse senedi! Büyük çöküş kapıda!

  Kendisi de yatırımcı olan yazar Harry Dent, yaklaşan finansal çöküşe karşı yatırımcıları uyardı! Yaşanan çöküşün çok yakında olduğunu iddia eden Dent, bu çöküşten kripto para piyasaları ile birlikte hisse senetlerinin de etkileneceğini iddia etti.

  Büyük bir ekonomik krizin yaklaşmakta olduğuna yönelik sesler yükseliyor! Yazar ve yatırımcı Harry Dent bu yöndeki son paylaşımı ile tedirginliği artırdı! Ünlü isme göre çöküş kapıda ve bu çöküşten ne kripto para piyasaları ne de hisse senetleri yatırımcıları kurtarmayacak!

  “Çöküşte İnsanlar BTC Saçmalık Diyecek”

  Ünlü yazar Dent, David Lin Report’a verdiği son röportajda pek çok kez dile getirilen finansal çöküşle ilgili konuştu. Büyük bir çöküşün Temmuz ayına kadar gerçekleşebileceğini aktaran Dent, bu süreci 90’ların meşhur dot-com çöküşü ile benzetti!

  Yaşanan çöküşte Bitcoin’e inananların pişman olacağını iddia eden Dent, “Çöküşten sonra insanlar Bitcoin’in tamamen bir saçmalık olduğunu söyleyecekler. Büyük bir aldatmacaydı. Hayır, Amazon ve dot-com’ların yaptığı tam olarak buydu. Hatta çöküş bana bu balonun büyüklüğünün bunun bir şaka olmadığını söylediğini daha da kanıtlayacak.” İfadelerini kullandı.

  “Ve Ardından Bitcoin Patlayacak”

  Harry Dent her ne kadar yaşanan finansal çöküşte Bitcoin’in bir saçmalık olduğunu düşünecek insanlar olduğunu söylese de verdiği Amazon ve dot-com örnekleri ile lider kripto para biriminin krizden sonra güçleneceğini savunuyor. Dent, “Amazon ve dot-com’lar böyle çökmüştü. Ve ardından, Bitcoin on yıllar boyunca büyük bir patlama yaşayacak.” ifadeleri ile bu düşüncesini açıkladı.

  Dent, BTC geleceğinin Y kuşağı eli ile gerçekleşeceğini düşünüyor. Bitcoin’in 69 bin dolarlık zirvesi ile sürecin başladığını savunan Dent, “Bu, ABD’li Y kuşağının harcama döngüsünde zirveye ulaşacağı 2030’lara kadar zirveye ulaşmayacak daha uzun bir patlamanın sadece bebek balonu. Bitcoin burada sadece bir öncü.” dedi.

  “Blockchain Bir Devrimdir”

  Dent, son açıklaması ile Bitcoin’i bir öncü olarak tanımlarken blockchain teknolojisine olan inancını da açık etti. Bu teknolojiye önem veren ünlü yazar, “Blockchain, tüm finansal hizmetleri yeniden yapılandırmanın bir yolu. Temelde bir devrimdir, özellikle de finansal hizmetlerde.” ifadeleri ile düşüncelerini paylaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle