Kripto Para

Visa kriptolara yön vermeye hazırlanıyor!

  Kripto paralar ve dijital dünyaya verdiği önemle ön plana çıkan Visa’dan yeni açıklama geldi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ödeme devi şirket, pozitif bir bakış açısına sahip olduklarını bildirdi. 

  Kaliforniya merkezli Visa, çoğunlukla Visa markalı kredi kartları ve banka kartları ile elektronik fon transferini kolaylaştıran bir şirket konumunda. 482 Milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip şirketin her geçen gün kripto para birimlerine desteği ve yatırımı daha da artıyor. Bu kapsamda Ağustos ayı içerisinde 150 bin dolar değerinde Ethereum (ETH) ödemesi yaparak CryptoPunks’tan bir NFT satın alma işlemi gerçekleştiren dünya devi, kripto paraların geleceği ile alakalı önümüzdeki günlerin daha da pozitif olduğunu düşünüyor.

  Önümüzdeki 5 Yıl İçinde Daha Büyüyecek 

  Visa CEO’su Al Kelly, kripto paralar hakkında önümüzdeki günler için pozitif bir bakış açısına sahip olduklarını belirterek, “Sektör ne kadar ilerler bunu kestirmek biraz zor ama tek bildiğim Visa’nın bu gelişmelerin tam ortasında olduğu” dedi. Katıldığı bir podcastte kripto paralar hakkında düşüncelerini belirten CEO kripto para endüstrisinin özellikle önümüzdeki 5 yıl içerisinde daha da çok büyüyeceğini düşündüğünü dile getirdi. 

  Büyümeden Pay Almak İçin Hazırlıklar Başladı

  Kripto para sektörünün hızlı büyüme trendi her geçen gün artarak devam ettikçe Visa gibi dünya devi şirketlerin ilgisini toplamaya devam ediyor. İlerde daha da popüler olması beklenen kripto paralardan her kesim kendine düşen payı almak için hazırlıklarını yapmaya başlamış durumda. Bu kapsamda dünya ödeme devi Visa’da ileride büyümesi beklenen sektörden payını almak için hazırlıklara başladı. 

  Şirketin CEO’su Kelly, “Kripto para sektörü uçarsa ve biz bu büyük hacimden adil olan payımızı,  hatta belki de daha fazlasını almak istiyoruz. Çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Hazırlıklı olmak istiyoruz. Bence iyi işler yaptık, iyi bir başlangıca imza attık” ifadelerini kullandı.

  AR-GE Çalışmaları Sürüyor

  Visa şirket vizyonu olarak kripto paraları destekleyeceklerini belirtirken, kripto paraları anlık olarak fiat paraya çevrilmesi konusunda da yoğun bir araştırma ve geliştirme çalışması içerisinde oldukları biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle