Kripto Para

NASCAR aracı kaza yaptı, DOGE uçuruma yuvarlandı!

  2021 yılının en popüler kripto para birimlerinden biri olmayı başaran Dogecoin (DOGE), en çok da spekülatif bir varlık olduğu iddiaları ile eleştiriliyordu. DOGE bu iddiaları doğrular şekilde, ambleminin olduğu NASCAR aracının kaza yapmasıyla birlikte çok sert bir düşüş yaşadı.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında şüphesiz en popüler kripto paralarından biri Dogecoin (DOGE) oldu. Zira Dogecoin, Şubat ayında arkasına sosyal medya desteğini aldı ve inanılmaz seviyelerde değer artışları yaşadı. Arka arkaya gelen sert yükselişler sonrası, Dogecoin çok hızlı bir şekilde birçok yatırımcının en gözde kripto para birimi oldu.

  Ancak şaka amaçlı piyasaya sürülen bu kripto paranın bu kadar hızlı yükselmesi ve bazen de sert çakılması, onu eleştirilerin de hedefinde bıraktı. Birçok kişi, DOGE’u spekülasyonlara çok müsait bir varlık olduğu iddialarıyla eleştirmeye devam ediyor.

  Stefan Parsons’ın Aracı Dogecoin ile Süslenmişti

  DOGE, elde ettiği yükselişleri genellikle Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk gibi isimlerin destekleri ve paylaşımları ile elde etti. Ancak DOGE, tıpkı yükselişlerinde olduğu gibi düşüşlerinde de çok ciddi hareketlilikler yaşadı. Bunlardan bir tanesi de 19 Haziran Cumartesi günü düzenlenen NASCAR yarışında yaşandı. NASCAR yarışında Stefan Parsons’ın kullandığı Chevrolet Camaro araç, DOGE ile süslenmişti. Ancak araç yarışın 70. turunda duvara çarparak kaza yaptı.

  “Dogecar Kaza Yaptı”

  Kaza anı NASCAR’ın resmi Twitter hesabından “Dogecar kaza yaptı” ifadeleri ile paylaşıldı. Yarış öncesinde DOGE topluluğu oldukça heyecanlıydı ve hatta “dogecar” etiketi yarış öncesi TT listesine bile girmişti. Kaza yapan dogecar, bu nedenle yarışı sonuncu olarak tamamladı. Ancak DOGE topluluğu buna rağmen, dogecar’ın yarışta yer almasından oldukça mutluydu. Zira bu gibi etkenler, kripto paraların benimsenmesinde ciddi bir rol oynuyor.

  Kazanın Etkisi ile DOGE %15 Değer Kaybetti

  Tıpkı yarışta dogecar’ın çakılması gibi, kazanın etkisiyle Dogecoin de ciddi darbeler aldı. Dogecoin, piyasalar halihazırda düşüş eğilimdeyken hafta sonunda yarışın ve kazanın da etkisi ile %15 oranında değer kaybı yaşadı. Yarış öncesi 0,30 dolar bandında olan DOGE, hafta sonunu 0,25 dolar bandında tamamladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle