Kripto Para

Milyonlarca SHIB dolaşımdan kaldırıldı!

  2 Ocak ve 3 Ocak tarihleri arasındaki 24 saatlik süreçte yaklaşık 15 milyon Shiba Inu (SHIB) daha yok edildi. Yapılan yakma işlemleri ile birlikte şu ana kadar neredeyse SHIB arzının yarısı imha edilmiş oldu.

  2021 yılının ilk çeyreğinde kripto para piyasalarında MEM tabanlı ve köpek temalı kripto varlıkların rüzgarı esti. Bu alanda öncü konumunda Dogecoin (DOGE) yer aldı ve DOGE, yılın başlarında yakaladığı popülariteyi uzun bir süre korumayı başardı. Ancak Eylül sonları ve Ekim ayı dönemlerinde Shiba Inu (SHIB), esinlendiği Dogecoin’i popülarite tahtından etmeye başladı ve piyasaların en çok araştırılan ve yükselen kripto para birimlerinden biri olmayı başardı. Zaman zaman yakma işlemleri ile gündeme gelen Shiba Inu’dan bu kez 15 milyon adet daha yakıldı.

  Bigger Entertainment CEO’sunun Açıklamaları

  Bigger Entertainment kurucusu Steven Cooper, ekibinin 2,75 milyon adet daha Shiba Inu’yu imha ettiğini açıkladı. Yakılan SHIB coin’ler, hiç kimsenin para çekemeyeceği, harcama yapamayacağı ve erişemeyeceği boş bir cüzdana gönderildi. Twitter üzerinden açıklamada bulunan Cooper, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Başka bir 2,75 milyon SHIB daha sonsuza kadar gitti. Ekim 2020’de kampanyamızı başlattığımızdan bu yana toplam yakılan miktarımız 888.483.100’e ulaştı. 2022’nin getirecekleri için heyecanlıyız! Makbuzlar, yazma sayacı ve çalma listeleri Bigger Entertainment’in sitesinden bulunabilir.”

  Bigger Entertainment Nedir?

  Bigger Entertainment şirketi; kripto paralar için NFT’ler (non fungible token), etkinlikler, biletler ve ürünler satarak bir yakım mekanizması oluşturan ve bu alanda hizmet veren bir şirkettir. 26 Aralık tarihinde planlanan yakım işlemlerinden birinin gerçekleştiği sırada 239.600.144 adet SHIB dolaşımdan kaldırılmıştı. Öte yandan SHIB kampanyasının açıklandığı Ekim 2020 döneminden bu yana toplamda 888.483.100 Shiba Inu yok edildi.

  Topluluk Üyeleri Aralık’ta 3 Milyardan Fazla SHIB Yakmıştı

  Bigger Entertainment CEO’su Steven Cooper, Aralık 2021 döneminde yaptığı bir açıklamasında 2 aylık bir süre içinde SHIB yakım işlemlerinin yeni yollarını hayata geçirmek istediklerini dile getirmişti. Cooper’ın bu açıklamaları ile birlikte Shiba Inu yakım işlemlerinin ikiye katlanarak hızlanması olasılığı da gündeme gelmişti. Bir diğer yandan SHIB topluluğu üyelerinin geçtiğimiz Aralık ayı döneminde 3 milyardan fazla SHIB yaktığı da kaydedilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle