Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Mayıs 2021

  Bitcoin fiyatındaki yüksek volatilite 25 Mayıs Salı gününde de dikkat çekti. Lider kripto para birimi yükseliş sinyalleri ile başladığı güne yüzde 3 oranında kayıpla işlem görürken yönünü yeniden yukarı çevirdi.

  Kripto para piyasasında Bitcoin ve altcoin fiyatlarında etkili olan günün önemli gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Tesla CEO’su Elon Musk ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para madenciliği konusunda yaptıkları açıklamalarla dikkat çekti. Bitcoin Madencilik Konseyi adı altında bir konsey kurmayı öneren ikili, bu sayede enerji kullanımını şeffaf bir şekilde açıklayacaklarını vurguladı. BTC madencilerinden bu konuda olumlu geri dönüşler oldu.

  Milyarder yatırımcı ve ünlü koruma fonu yöneticisi Ray Dalio, kripto konferansı Consensus'ta gerçekleştirdiği röportaj sırasında BTC'yi tahvillere tercih edeceğini ifade etti. LMAX Digital, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine indiği büyük düşüşün firmalar tarafından bir alım fırsatı olarak görüldüğünü açıkladı. Altcoinlerde de piyasaya etki eden önemli açıklamalar yapıldı.

  Guggenheim kurucu ortağı Todd Morley, Ethereum’un Bitcoin’den çok daha yüksek fayda sağladığını söyledi. Cardano CEO’su Charles Hoskinson, şirketinin ve tüm ekosistemin tarihteki en yoğun 90 günün eşiğinde olduğunu ifade ederek dikkatleri üzerine çekti. Bu açıklamalar her iki kripto para biriminin fiyatına olumlu yansıdı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güne düşüş trendinde başlayan Bitcoin fiyatı, piyasaya yansıyan olumlu gelişmelerin etkisi ile yükseliş gösterdi. Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 1.34 oranında artış yaşanırken 38.144 dolar seviyesinden işlem görüyor

  Altcoinlerde ise en değerli ilk 10 kripto para birimi içinde sadece Internet Computer (ICP) fiyatında yüzde 8 oranında düşüş yaşanıyor. Ethereum, Binance Coin, Cardano, Dogecoin ve XRP fiyatındaki yükselişler yatırımcıları memnun ederken en fazla kazandıran yüzde 9 oranıyla XRP oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle