Kripto Para

Gizemli balina on milyarlarca SHIB aldı!

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde yaşanan düşüşlerden en fazla etkilenenlerden biri Shiba Inu (SHIB) oldu. Ancak buna rağmen balinaların, SHIB’den ısrarla vazgeçmedikleri görülüyor. Balinalar 24 saat içinde 98 milyarlık SHIB satın alma işlemi gerçekleştirdi.

  Kripto para piyasaları son haftalarda sert düşüşlere sahne oldu. Bitcoin (BTC) öncülüğünde piyasa genelinde sert değer kayıpları yaşandı. Bu süreçten en fazla etkilenenlerden biri de popüler şaka coini Shiba Inu (SHIB) oldu. Ekim 2021 sonlarında tarihi zirvelerini gören ve daha sonra çok sert düşüşler yaşayan SHIB, buna rağmen balinaların en çok tercih ettiği kripto varlıklar arasında yer almaya devam ediyor. Salı günü bir balinanın 49,9 milyarlık SHIB almasından sonra, Çarşamba günü de anonim bir balina 48 milyarlık SHIB satın alma işlemi gerçekleştirdi.

  Anonim Balinadan Devasa SHIB İşlemi

  Uzun bir süre SHIB, Ethereum (ETH) balinalarının ellerinde en çok tuttuğu kripto para birimi konumundaydı. Ancak SHIB bu unvanını daha sonra FTX borsasının yerel token’ı FTT’ye kaptırdı. Ancak yine de balinaların SHIB’e karşı inançlarını kaybetmedikleri görülüyor. Ethereum balinalarını takip eden Whale Stats platformunun sağladığı verilere göre anonim bir SHIB balinası gece saatlerinde tek işlemde 47,954 milyar SHIB satın aldı. Verilere göre balina bu işlem için 1 milyon 39 bin dolarlık ödeme yaptı.

  Balinalar Borsa Coinlerini Tercih Ediyor

  Anonim balinanın devasa işlemi SHIB yatırımcılarında heyecana neden olurken, 1 Şubat tarihinde de başka bir Ethereum balinası devasa bir işlem gerçekleştirmişti. Bu işlemde ise 13. en büyük ETH balinası, 49,9 milyarlık SHIB satın alarak dikkat çekmişti. 2021 yılının en popülerlerinden biri olan ve Ekim sonunda 0,000086 dolar ile ATH gören SHIB, Ethereum cüzdanları arasında şu anda en çok tercih edilen 2. kripto para birimi konumunda bulunuyor. İlk sırada FTT’yi tercih eden balinalar, öte yandan yoğun olarak cüzdanlarında OKB, BEST ve CRO gibi borsa coinlerine de yatırım yapıyor.

  SHIB Yakım İşlemleri Devam Ediyor

  Shiba Inu ile ilgili olarak öte yandan son dönemlerde sıkça gündeme gelen yakım işlemleri de devam ediyor. Twitter’da “ShibBurn” isimli platformun sağladığı verilere göre balinaların alımlarını da içeren son 24 saatlik süreçte toplamda 56,8 milyon adet Shiba Inu token’ı yakıldı. Yakım gerçekleştiği sırada bu miktar yaklaşık 1.200 dolara denk geliyordu. Söz konusu SHIB’ler ölü ve ulaşılamaz cüzdanlara gönderildi ve imha edilmiş oldu. Toplamda 1 katrilyonluk arzı olan SHIB’de Aralık ayından bu yana yakılan toplam miktar 3,1 milyara ulaştı. Bunun 1,3 milyarlık kısmı Ocak ayında gerçekleştirildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle