Kripto Para

MicroStrategy hisseleri BTC sayesinde 3 ayın zirvesinde!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir sürecin ardından gözle görülür ciddi bir değer artışı yaşadı. Bitcoin’deki bu değer artışı, elinde 100 binden fazla Bitcoin bulunduran MicroStrategy şirketinin hisselerinin de artmasını sağladı. MicroStrategy hisseleri, hafta sonunda artan BTC fiyatıyla birlikte %26 oranında değer kazandı.

  Kripto para piyasaları, genel anlamda Bitcoin’in (BTC) sergilediği fiyat hareketlerini takip etmeye devam ediyor. Bitcoin 19 Mayıs tarihinde, tüm zamanların rekor fiyatı baz alındığında %50’den fazla değer kaybederek 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bu çöküşün etkileri haftalarca devam etti ve BTC, yatay ve düşüş eğilimde Temmuz ayına geldi. Ancak geçtiğimiz hafta gelen sert yükselişler, Bitcoin’in uzunca bir süredir sıkışıp kaldığı fiyat aralığını yukarı yönlü kırmasını sağladı.

  Bitcoin sert değer kaybettiğinde, elinde Bitcoin bulunduran dev şirketlerin hisselerinde de ciddi düşüşler yaşanmıştı. Bu alanda en çok dikkat çeken örneklerden biri olan ve ilk kez kripto para yatırımı yapan dev teknoloji şirketi MicroStrategy olmuştu. Şirket elinde 100 binden fazla BTC bulunduruyor ve şirket CEO’su Michael Saylor’un açıklamalarına göre MicroStrategy, BTC fiyatından ve piyasadan bağımsız olarak yatırım yapmaya devam edecek.

  BTC Artışı ile MicroStrategy Hisse Değeri de Artış Gösterdi

  Bu nedenlerle BTC fiyatındaki hareketliliklerin, MicroStrategy hisselerine nasıl yansıyacağı her ivmelenmede takip ediliyor. Hafta sonunda Bitcoin, %15’lik değer artışı yaşadı ve haftalar sonra 40 bin doları test etti. BTC’deki bu değer artışı MicroStrategy hisse değerinin de artmasını sağladı. Geçtiğimiz haftayı 539 dolar seviyesinde kapatan MicroStrategy hisseleri, yeni haftanın ilk gününde 695 dolar seviyesine kadar yükseldi ve günü de 682,50 dolar bandında kapattı.

  MicroStrategy’nin Elindeki Bitcoin’ler ve Hisse Değerleri

  MicroStrategy hisse değerinin ulaştığı 695 dolar seviyesi, 16 Nisan tarihinden bu yana görülen en yüksek değer olarak kaydedildi. MicroStrategy hisseleri bugüne kadarki en yüksek seviyesini ise 9 Şubat tarihinde 1.315 dolar ile görmüştü.

  MicroStrategy şirketi, son olarak bilançosuna ilişkin BTC verilerini 21 Haziran tarihinde paylaşmıştı. Bu paylaşıma göre şirketin elinde 105 bin 85 adet BTC bulunuyor ve şirket bu Bitcoin’leri ortalama 26 bin 80 dolar fiyatla, toplamda 2 milyar 740 milyon dolara elde etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle