Kripto Para

Spot BTC ETF'i güncelleyen BlackRock'a yatırımlar başladı

  Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın spot Bitcoin (BTC) ETF başvurusu yakından takip ediliyor. BlackRock ve bir diğer fon yönetim şirketi Bitwise, BTC ETF’lerini güncelledi.

  Finans dünyasının önde gelen şirketleri BlackRock ve Bitwise, spot BTC ETF başvurularını bir kez daha güncelledi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) her iki fon şirketinin önceki başvurularını ertelediği belirtilmişti. Bir süredir SEC’in incelemesi altında olan spot BTC ETF fonları yeniden güncellendi.

  BlackRock’ın güncellediği spot BTC ETF belgeleri SEC’in resmi web sitesinde yayımlandı. Uzmanlar, bu güncellemenin düzenleyici kurumun taleplerine uygun şekilde yapıldığını belirtiyor. SEC ile varlık yönetim şirketleri görüşme halinde olmaya devam ediyor.

  BlackRock ve Bitwise ETF’leri Güncelledi

  BlackRock’ın spot BTC ETF’ini güncelleme hamlesi, kripto para sektörünün geleceği açısından olumlu karşılandı. Bu gelişme, BlackRock ve Bitwise gibi önde gelen varlık yönetim şirketlerinin SEC’in taleplerine uyarlama yaptıkları şeklinde yorumlandı. SEC tarafından paylaşılan güncelleme belgesinde BlackRock’ın spot BTC ETF’i ile ilgili detaylar yer aldı.

  BlackRock’ın varlıkları gözetimi altında tutacak şirketin olağandışı fiyat hareketleri gerçekleştiğinde nasıl bir aksiyon alacağına dair yeni yorum eklemesi dikkat çekti. Ayrıca ETF yatırım aracıyla ilgili kara para aklamayı önleme konusunda yeni bir uyum metni hazırlandı. Uzmanlar, spot BTC ETF başvurularının önümüzdeki ay onaylanma şansını yüzde 90 olarak açıklıyor.

  BlackRock BTC ETF’ine Tohum Sermaye

  Kripto para dünyasında merakla beklenen spot BTC ETF başvurularının onayı için geri sayım sürüyor. Dünyanın en büyük fon yönetim şirketi BlackRock, henüz ETF başvurusuna resmi onay almamasına rağmen yatırım almaya başladı. Edinilen bilgilere göre BlackRock BTC ETF için 100 bin dolarlık tohum finansman sağladı.

  BlackRock’ın kamuoyuna duyurduğu bilgilere göre söz konusu tohum sermayesi fonunun her bir payı 25 dolar olurken BlackRock 4 bin hisse satın aldı. BlackRock iShares Bitcoin Trust adlı yatırım ürünüyle diğer 12 şirketle birlikte SEC’in onayını bekliyor. Bu şirketlerin BTC borsa yatırım fonu başlatması kripto para sektörüne adeta yazı getirecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle