Kripto Para

Morgan Stanley de Bitcoin yatırımı yapabilir

  ABD merkezli köklü yatırım bankası Morgan Stanley’e bağlı olan Counterpoint Global, Bitcoin (BTC) yatırımı yapabileceğini açıkladı. 715 milyar dolarlık bankanın bu girişimi kripto para basınında gündeme oturdu…

  Morgan Stanley’e bağlı olan Counterpoint Global, Bitcoin’e yatırım yapma fikrini değerlendiriyor. Dünyaca ünlü bir yatırım grubu olarak öne çıkan Counterpoint Global’in yönetimi altında 150 milyar dolar bulunduğu açıklandı. Bu köklü kuruluşun kripto para sektörüne giriş yapma ihtimali kripto para basınında geniş yankı buldu.

  ABD’nin en büyük yatırım bankalarından Morgan Stanley, Bitcoin’i radarına aldığını açıkladı. Kripto para basınında yer alan haberlere göre bankanın himayesi altında olan 150 milyar dolarlık Counterpoint Global, kripto para sektörüne girmeyi planlıyor.

  Yatırımcılara Ekstra Kazanç Fırsatı 

  Counterpoint Global, toplamda on dokuz farklı fon yönetimi ile finans sektöründe dikkatleri üzerine çekiyor. Morgan Stanley’e bağlı olan yatırım grubu, 2020 yılında kendi yatırımcılarının yüzde 100’den fazla kazanç elde etmesini sağlamasıyla büyük ilgi çekti. Yatırım yapılan hisseler arasında Amazon, Shopify, Slack, Zoom, Moderna gibi isimler yer aldı.

  Yaklaşık 150 milyar dolarlık fonun yöneticileri, olası bir Bitcoin yatırımının da yatırımcı müşterilerine kazanç sağlayıp sağlamayacağını araştırmaya başladı. Kripto para sektöründe yer alan haberlere göre Morgan Stanley veya Counterpoint Global yönetimi, henüz bu konuda kapsamlı ve ayrıntılı açıklama yapmadı. Ancak şirketin büyüme potansiyeli artan hisselere yönlenmesi, kripto para topluluğunda da heyecan yarattı.

  2018 Yılında Giriş Yapmadı

  Edinilen bilgilere göre ABD’nin en büyük yatırım bankalarından Morgan Stanley, 2018 yılında da Bitcoin pazarını mercek altına almıştı. Uzun süren araştırmalar yapan dev banka, bunun sonucunda Bitcoin yatırımı yapmaktan vazgeçerek somut adım atmamıştı. 

  Tesla şirketinin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması, kripto para sektörüyle ilgili haberleri de hızlandırdı. ABD’nin en köklü bankası Bank of New York Mellon Corp., hafta içerisinde yıl sonuna kadar kripto para hizmeti sağlamaya başlayabileceğini açıkladı. Bu haberler kripto para topluluğu tarafından da yakında takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle