Kripto Para

Balinalar 25 günde 90 bin BTC satın aldı!

  Kripto para analiz firması Santiment, geçen ay Bitcoin (BTC) balinalarının nasıl hareket ettiklerini ortaya koydu. Elde edilen verilere göre balinalar geçtiğimiz ay boyunca varlık artırmaya devam etti. BTC balinaları 21 Mayıs-16 Haziran tarihleri arasında 90 binden fazla BTC satın aldı.

  Bitcoin (BTC) yaklaşık 1 aydır dalgalı fiyat hareketleri sergiliyor. Mayıs ayında 30 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, bu büyük geri çekilmeden sonra sürekli olarak toparlanmaya çalıştı. Bu toparlanma hareketlerinin görüldüğü süreçte balinaların ile Bitcoin alımı yapmaya devam ettiği ortaya çıktı. Kripto para analizi yapan ve Blockchain verilerini inceleyen Santiment firması, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Ortaya çıkan verilere göre balinalar 25 günlük süreçte 90 binden fazla Bitcoin satın aldı.

  BTC Balinaları Dolaşımdaki Arzın Neredeyse Yarısını Elinde Tutuyor

  Bitcoin balinaları fiyattaki son dalgalanmalara rağmen alım yapmayı bırakmadı. 21 Mayıs-16 Haziran tarihleri arasında 100 bine yakın Bitcoin satın alan balinalar, artık dolaşımdaki arzın neredeyse yarısını elinde tutuyor. Bitcoin balina hesapları ellerinde tuttukları BTC miktarına göre bazı gruplara ayrılır. Bu balina hesapları arasında en aktif olanları ise cüzdanında 1.000 ile 10 bin arasında BTC bulunduran hesaplar. Bu hesapların yapacağı alım ya da satımlar, piyasanın gidişatını doğrudan etkileyebilir.

  Balinalar Mayıs Ayındaki Dalgalanmalardan Etkilenmedi

  Bitcoin’in sert fiyat hareketlilikleri, genel olarak piyasanın da aynı yönlü hareket etmesine öncü oluyor. Bu nedenle balinaların yaptığı işlemleri aslında tüm piyasa yakından takip ediyor. Mayıs ayı ortalarında Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’den gelen haberler, Bitcoin’in sert düşmesine ve dalgalanmasına neden oldu. Ancak Santiment verilerine göre balinalar bu hareketlilikleri umursamadı ve o tarihten bu yana 90 binden fazla Bitcoin satın aldılar.

  Balina Alımlarına “Küçük Adam” Alımları Da Eşlik Etti

  Balina hesaplarının yanı sıra piyasada “küçük adam” olarak adlandırılan hesaplar da balinaların alım yaptığı süreçte satoshi biriktirmeye başladı. Küçük adam hesapları, elinde 1’den daha az Bitcoin bulunduran cüzdanlara verilen bir isim. Glassnode verilerine göre küçük adam hesapları artık toplam Bitcoin arzının %5’lik dilimine sahip. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle