Kripto Para

Michael Saylor’dan Türklere yatırım önerisi: BTC’ye geçin

  Bitcoin boğası Michael Saylor, Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybı sonrası Türk yatırımcılara tavsiye verdi! Oldukça sert hareketlerin gözlendiği USDT/TRY grafiğini paylaşan Saylor, “Bitcoin’i deneyin” ifadeleri ile yatırım tavsiyesi verdi.

  Bitcoin (BTC) balinası MicroStrategy’nin kurucusu ve eski CEO’su Michael Saylor, Türk Lirası’nda (TL) yaşanan değer kaybı sonrası Twitter hesabından paylaşımda bulundu. TL’deki değer kaybına yönelik konuşan Saylor, Türk yatırımcılara BTC tavsiyesi verdi!

  “Bitcoin’i Deneyin”

  Bitcoin devi MicroStrategy’nin eski CEO’su Michael Saylor, kişisel Twitter hesabında USD/TRY grafiğini paylaşarak olan biten hakkında görüşlerini paylaştı. “Türk Lirası, tüm zamanların en düşük seviyesinde” ifadelerini kullanan Saylor, Türk yatırımcılara yönelik verdiği öneri ile dikkat çekti.

  TL için “ATL” hatırlatması yapan Saylor’a göre yatırımcılar BTC denemeli! “Bitcoin’i (BTC) deneyin” ifadelerini kullanan Saylor, pek çok enflasyonist ülkede olduğu gibi Bitcoin’in korumacı yapısına dikkat çekti.

  Yeni Bakan Bitcoin’e Nasıl Bakıyor?

  Ülkemizdeki seçim havasının geride bırakılması ile birlikte döviz kurlarında önemli hareketlilikler yaşanıyor. Önceki gün döviz kurlarındaki artış yüzde 10’lara ulaşırken, TL tarihi dip seviyelerinde bulunuyor. Bu süreçte Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğunda Mehmet Şimşek otururken, Şimşek’in verdiği mesajda, “Rasyonel politikalara geçiş” vurgusu yapılmıştı.

  Şimşek’in bu sözleri ile birlikte faiz artışına kesin gözüyle bakılıyor. Yabancı yatırımcılara rasyonel politikalara dönüş sözü veren Şimşek, bu yolla güven tesis etmek istiyor. Fakat kripto para piyasaları için Mehmet Şimşek’in konuya sıcak baktığını söylemek yanlış olur. Zira önceki açıklamalarında Şimşek blockchain teknolojisini övse de BTC ve kripto para piyasalarına karşı mesafeli bir tutum sergilemişti.

  Saylor’un Önerisi Mantıklı Mı?

  Döviz kurlarında yaşanan son gelişmeler TL varlıklardaki erimeyi de hızlandırdı. Saylor bu süreçte, “Bitcoin’i deneyin” ifadeleri ile bir öneride bulunsa da mevcut konjonktür, BTC satın almanın doğru bir karar olup olmadığını sorgulatıyor. SEC tarafından Binance ve Coinbase’e açılan riski yükseltirken, FED politikalarındaki değişim ile BTC önemli bir değer kaybı yaşadı. Bu nedenle yatırımcılar kendilerine yöneltilen yatırım tavsiyelerine doğrudan bağlanmak yerine kararlarını verirken kendi analizlerine ve risk algılarına göre hareket etmeliler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle