Kripto Para

Metin Uca kripto sektörüne girdi: “Elon Musk’tan neyim eksik?”

  Ünlü oyuncu, sunucu ve yazar Metin Uca da kripto para piyasalarına adım attı. Metin Uca, kripto para piyasasına Avalanche (AVAX) yatırımı yaparak girdiğini, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. Son dönemlerde artan kripto para ilgisi, ünlü isimler arasında da kendisini göstermeye devam ediyor.

  Kripto para birimlerine duyulan ilgi, gün geçtikçe artış gösteriyor. 2020 yılının ikinci yarısında kurumsal yatırımcıların sektöre girmesi ile birlikte kripto paralara duyulan ilgi de artış göstermeye başladı. 

  Bu alanda daha sonra peş peşe ünlü isimlerden kripto para yatırım haberleri geldi. Git gide büyüyen ilgi, son haftalarda yerini NFT (non-fungible-token) sektörüne bırakmaya başladı. Ancak yine klasik yöntemler ile kripto para sektörüne atılan adımlar devam ediyor.

  Kripto para piyasalarına dahil olan birçok ünlü ismin arasına Türkiye’den bu kez de ünlü oyuncu, sunucu ve yazar Metin Uca da dahil oldu. Metin Uca, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Avalanche yatırımı yaptığını açıkladı.

  Metin Uca Avalanche (AVAX) ile sektöre girdi

  Metin Uca Twitter’dan, bir kripto para uygulamasından Avalanche yatırımı yaptığını gösteren bir fotoğraf ile sektöre girdiğini duyurdu. Uca açıklamasında her ne kadar açıkça “Avalanche” demese de uygulamada AVAX yatırımı yaptığı görülüyor. Metin Uca söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  Elon Musk’tan neyim eksik? Deneme de olsa ben de kripto para işlemi yaptım. Yakın gelecekte nasıl düzenleme yapılacak bilmiyorum ama adlığım ilk para adı gibi ‘Çığ’ olup karlılık mı yağdıracak, yoksa ‘Çığ’ bizi önüne katıp sürükleyip bilinmeze mi götürecek? Siz de dikkatli olun.”

  Ünlülerin Kripto Para İlgisi Artıyor

  Metin Uca açıkça “Avalanche” demedi ancak paylaştığı fotoğrafta 798 TL’lik AVAX yatırımı yaptığı görülüyor. Uca’nın paylaşımı sonrasında, Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer de paylaşıma yorum yaptı ve “Avalanche’ye hoş geldiniz!” dedi.

  Türkiye’de kripto para sektörüne giren ilk ünlü isim Metin Uca olmadı. Yakın geçmişte, Gülben Ergen ve Saba Tümer gibi isimler de NFT sektörü ile piyasaya adım atmıştı. İki ünlü isim de NFT satışı yapmış ve gelirlerini yardıma muhtaç çocuklara bağışlayacağını söylemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle