Kripto Para

Messi ilk NFT koleksiyonunu çıkardı!

  Dünyaca ünlü futbol efsanesi Lionel Messi, son açıklamasında ilk NFT koleksiyonunun yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ünlü futbolcu, kariyerini taçlandıran yeni bir koleksiyonla NFT dünyasına giriş yapan son sporculardan biri oldu…

  2021 yılında büyük bir patlama yaşayan NFT sektöründeki gelişmeler yakından takip ediliyor. Efsanevi Arjantinli futbolcu Lionel Messi de bu sektöre adımını atan ünlü sporcular arasına girdi. Barcelona’nın yıldız futbolcusu, kariyerini taçlandıran yeni bir koleksiyonla NFT hayranlarının karşısına çıkacak.

  Lionel Messi’nin kariyerindeki ilk NFT koleksiyonu olan bu projeye “The Messiverse” adı verildi. Sektörün önde gelen blockchain platformu Ethernity ile ortaklık kurulduktan sonra piyasaya sürülmeye hazırlanan bu NFT koleksiyonu şimdiden büyük ilgi gördü. Bu koleksiyon sayesinde hayranları, Lionel Messi’ye dijital olarak yatırım yapabilecekler.

  Messi’nin NFT Koleksiyonunda Neler Var?

  Barcelona ile 5 yıllık sözleşme imzalayan Lionel Messi, “The Messiverse NFT” koleksiyonunu duyurdu. Bu projede Avustralyalı dijital sanatçı Bosslogic ile işbirliği yapıldı. Proje, 20 Ağustos tarihinden itibaren Ethernity’nin web sitesi üzerinden satışa sunulacak.

  Koleksiyonda 3 farklı NFT bulunacağı belirtilirken, dijital sanatçı Bosslogic şunları söyledi: “Koleksiyon, başarıları, anları, takım sevgisini ve esas adama odaklanan gelecekteki başarıları özetleyen bir dizi parçadan oluşuyor.” İlk proje “Gelecekten Gelen Adam” olarak adlandırıldı. 

  Messi’nin İlk NFT Koleksiyonu

  İlk NFT projesinde Messi’yi metal omuz pedleri ve mavi neon ışıkları olan bir biyonik kıyafet içinde sunuyor. Satışa sunulan ikinci NFT “Worth the Weight” olarak isimlendirildi. Titan Atlas rolünü üstlenen Messi, birçok takımın ve oyuncunun geleceğini omuzlarında taşıdığı fikrini yansıtıyor. 

  Son olarak üçüncü NFT projesinin adı da “The King Piece” olarak belirlendi. Messi’yi altın satranç taşlarıyla çevreleyen bu projede Messi, oyunun kazananını ve kaybedenini belirten taş olan şahı temsil ediyor. Hayranları tarafından heyecanla beklenen efsanevi futbolcunun NFT koleksiyonu 20 Ağustos tarihinde piyasaya sürülecek

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle