Kripto Para

Socios Dünya Kupası öncesi Messi ile anlaştı!

  Kripto para projelerinin spor camiasındaki etkinliği güçlenerek artmaya devam ediyor. Daha önce birçok spor kulübü ve organizasyonu ile çalışan Socios, bu kez de reklam için 20 milyon dolar karşılığında dünya yıldızı Lionel Messi ile anlaşma sağladı.

  Kripto para odaklı projeler, özellikle 2021 yılından itibaren spor camiasına giriş yaptı ve spor kulüpleri ile kripto para şirketleri arasında birçok devasa anlaşma imzalandı. Bu anlaşmalarla birlikte birçok kulüp sponsorluk ve reklam konusunda kripto para şirketleriyle anlaşırken, bunun yanında bazı sporcular bireysel olarak da benzer anlaşmalara imza attı. Daha önce LeBron James ve Tom Brady gibi spor yıldızları, kripto para şirketleri ile anlaşma sağlamıştı. Bu kez de taraftar token’larında öncü olan Socios, Arjantinli dünya yıldızı Lionel Messi ile reklam anlaşması imzaladı.

  Messi Dünya Kupası’nda Socios’u Tanıtabilir

  Kripto para ve spor dünyasındaki ortaklıklara Socios ve Messi de dahil oldu. Daha önce yaptığı açıklamalarda ödemelerinin bir bölümünü kripto para birimleri ile alabileceğini dile getiren Messi, bu kez de 20 milyon dolarlık anlaşma ile Socios’un reklam yüzü oldu. Büyük ihtimalle son kez bir Dünya Kupası’nda boy gösterecek olan Messi’nin, bu anlaşma ile birlikte Kasım ayında başlayacak olan Katar 2022 Dünya Kupası’nda ve öncesindeki hazırlık maçlarında Socios’u tanıtması bekleniyor. 21 Kasım’da başlayacak olan dev turnuva 18 Aralık tarihinde sona erecek.

  Socios’un Anlaşmaları Büyüyor

  Socios tarafından yapılan açıklamalara göre Messi ile imzalanan anlaşma kripto para birimleri ile ödemeleri barındırmıyor ve anlaşmanın 3 yıl boyunca sürmesi bekleniyor. Socios’un bireysel olarak sporcularla yaptığı reklam ve sponsorluk anlaşmalarının yanı sıra Barcelona, PSG, Juventus ve Manchester City gibi dev futbol kulüpleriyle de anlaşmaları bulunuyor. Socios’un spor camiasında toplamda 130’dan fazla organizasyon ile ayrıca taraftar token anlaşması da bulunuyor. Socios’un yerel token’ı olan Chiliz (CHZ) de bu anlaşmalarda destek olarak yer alıyor.

  Spor Dünyası ve Kripto Paralar

  Socios öncülüğünde devam eden taraftar token’ı anlaşmaları, kripto para sahiplerinin destekledikleri takımlarda söz hakkı elde etmesini sağlıyor. Zira taraftar token sahipleri, kulüp içi çeşitli oylamalara katılabiliyor ve ayrıca kulübün özel olarak düzenlediği çeşitli etkinliklere de ayrıcalıklı olarak katılma şansı elde edebiliyor. Bir diğer yandan kritik spor organizasyonlarında ve transfer dönemleri gibi dönemlerde de taraftar token’ları ciddi yükselişler elde edebiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle